Fallout 2 i 3 na silniku „czwórki” zapowiadają się wyjątkowo ciekawie. Spora dawka nostalgii gwarantowana

Fallout 4 Project Arroyo i The Capital Wastelands

Nie da się ukryć, że mimo wielu lat na karku Fallout 2 i Fallout 3 (mimo że to całkiem różne gry) cieszą się naprawdę sporym uznaniem wśród fanów postapokaliptycznych gier. Dzięki licznym modyfikacjom i ulepszeniom pozycje te nadal potrafią dawać sporo frajdy, zachwycając dopracowaniem i mechanikami. Dzięki fanowskim projektom obie te pozycje w przyszłości doczekają się „nowych wcieleń”, które nawet teraz zapowiadają się po prostu wyjątkowo ciekawie.

Mody do Fallout 2 i 3 pokazują, że społeczność tej marki nadal jest wyjątkowo silna

Fallout 2 – zwiastun projektu Arroyo

Mowa dokładnie o modyfikacjach Project Arroyo oraz The Capital Wasteland. Pierwsza z nich przenosi kultowego Fallouta 2 na silnik „czwórki” z całym dobrodziejstwem inwentarza. Mod ten powstaje od 2019 roku, a jego głównym założeniem jest najwierniejsze odtworzenie lokacji, mechanik i systemów znanych z produkcji wydanej oryginalnie w 1998 roku.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Udostępniony 2 dni temu trailer faktycznie oddaje swoim klimatem i widać, że za projekt odpowiadają ludzie darzący Fallouta 2 sporym szacunkiem. Oczywiście w materiale nie brakło intrygujących krajobrazów, ale też ujęć bezpośrednio z walki, która już opiera się nowych rozwiązaniach.

Fallout 4 The Capital Wasteland

Drugi z opisywanych projektów — The Capital Wasteland — skupia się na przeniesieniu właśnie tej lokacji do Fallouta 4. Ostatnio autorzy modyfikacji udostępnili materiał przedstawiający miasto The Pitt, które było głównym miejscem zabawy w jednym z dodatków do „trójki”.

Mimo że przed twórcami jeszcze naprawdę sporo pracy, to i tak klimat tej miejscówki został oddany wyjątkowo dobrze. Ponad 20-minutowy materiał pokazuje, że modderom zależało na oddaniu w jak najlepszy sposób klimatu i nieprzyjemnej atmosfery, jaka panowała w tej lokacji.

Tego rodzaju inicjatywy mogą cieszyć, bo pokazują, że społeczność skupiona wokół postapokaliptycznej marki Bethesdy nadal jest wyjątkowo silna. Warto więc czekać na oba projekty i liczyć, że autorom uda się je dowieźć prędzej niż później. Czekacie na Project Arroyo i The Capital Wasteland? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: YouTube: FO4 : The Capital Wasteland, YouTube: Fallout 4: Project Arroyo

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.