Fanowski Fallout 2 Remake powstaje z prawdziwym rozmachem! Liczba osób rozwijających grę zaskakuje

Fallout 2 Remake

Jeszcze na początku lutego bieżącego roku informowaliśmy o dwóch całkiem ciekawych projektach, które przenosiły na bardziej współczesne realia dwie kultowe gry — Fallouta 2 oraz 3. Ostatnio twórca pierwszej z wymienionych inicjatyw postanowił podzielić się szeregiem ciekawych informacji na temat tego, jak przebiegają pracę. Okazuje się, że mod ten powstaje z nie lada rozmachem.

Deweloper moda Fallout 2 Remake porównuje swój projekt do Enderala

Porównanie Fallout 2 do Fallout 2 Remake

Damion Daponte w rozmowie z portalem The Gamer zdradził, że w pracę nad projektem o nazwie Arroyo, który znany jest jako Fallout 2 Remake pracuje aktualnie ponad 100 deweloperów. Sam kierownik projektu porównał swoje dzieło do Enderala, czyli bodaj najciekawszego moda, jaki powstał do Skyrima, stając się prawdziwym wyznacznikiem pracy moderów.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Skłaniam się ku zrobieniu tego, co zrobił Enderal: Forgotten Stories i umieszczeniu tego na Steamie. To po prostu platforma, którą ma każdy. Jest łatwiej dostępna, łatwiejsza w aktualizacji i łatwiejsza w instalacji. Jest po prostu bardziej wydajna.

Damion Daponte

Twórcom zależy więc na wydaniu osobnej wersji na Steamie, która faktycznie mogłaby nie tylko ułatwić pracę nad wszelkimi aktualizacjami, ale znacząco wpłynąć na dostępność moda dla graczy. Brzmi to więc niezwykle ciekawie, zwłaszcza że mowa o udostępnieniu moda posiadaczom Fallouta 2 oraz Fallouta 4. Tutaj pewną przeszkodą mogą być oczywiście kwestie natury prawnej i to stanowi dla twórców jedno z największych wyzwań.

W trakcie rozmowy poruszono też temat działania gry na Steam Deckach. Tutaj jednak Daponte sam przyznaje, że nie za bardzo wie, jak to będzie wyglądać.

Szczerze mówiąc, nawet nie wiem, czy mody działają dobrze na Steam Deck. Musiałbym zapytać znajomych”

Damion Daponte

Jak więc widać prace nad modem Fallout 2 Remake idą pełną parą, a tego rodzaju aspekty są oznaką, że powoli zbliżamy się do jego premiery. Dla fanów serii będzie to więc nie lada gratka, wobec której ciężko będzie im przejść obojętnie, o ile oczywiście posiadają wersje gry na PC. Bez tego będzie raczej ciężko coś zdziałać.

Źródło: The Gamer

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
MEGA ZNIŻKA DLA OBECNYCH SUBSKRYBENTÓW!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.