FIFA 23 z nowym anty-cheatem na PC. Program ma działać z poziomu jądra systemu operacyjnego

FIFA 23

Cheaty i nielegalne oprogramowania w grach wieloosobowych to temat ciągnący się niemal od początków branży. Twórcy z lepszym bądź gorszym skutkiem próbują walczyć z tym zjawiskiem, wymyślając coraz to nowe metody. Do tej pory jednym z najskuteczniejszych, ale zarazem mocno kontrowersyjnych rozwiązań było wprowadzenie odpowiedniego programu zabezpieczającego do jądra systemu. Okazuję się, że z metody tej postanowiło skorzystać Electronic Arts przy okazji FIFY 23 na komputerach osobistych.

REKLAMA

FIFA 23 będzie pierwszą grą z nowym systemem EA AntyCheat na PC

EA is launching a kernel-level anti-cheat system for its PC games. It will debut first in FIFA 23 later this year. Full privacy and security details here: https://t.co/dNi5XxpqCS pic.twitter.com/rP3rKPZfEk

— Tom Warren (@tomwarren) September 13, 2022

EA is launching a kernel-level anti-cheat system for its PC games. It will debut first in FIFA 23 later this year. Full privacy and security details here: https://t.co/dNi5XxpqCS pic.twitter.com/rP3rKPZfEk

— Tom Warren (@tomwarren) September 13, 2022

W najnowszej notce prasowej EA ogłosiło, że wraz z premierą FIFY 23 na PC zadebiutuje nowy rodzaj zabezpieczeń nazwany EA AntyCheat (w skrócie EAAC), który działać będzie z poziomu jądra systemu operacyjnego. Wydawca tłumaczy taką decyzję chęcią zapobiegania oszustwom i manipulacjom, coraz częściej działającym właśnie z poziomu kernela (inna nazwa jądra systemu operacyjnego). EAAC działać będzie nie tylko w przypadku rozgrywek online, ale także offline, ponieważ ten tryb najczęściej służy jako „poligon doświadczalny” dla cheaterów.

EA wiedząc, że taka informacja może zdenerwować graczy martwiących się o swoją prywatność, przekazało, że program działać będzie wyłącznie w trakcie gry w produkcje wymagające jego działania. EAAC nie będzie miał dostępu do innych danych niż te bezpośrednio powiązane z oszustwami, więc w opinii wydawcy gwarantuje on pełną niejawność. Świadczyć ma o tym współpraca EA z niezależnymi firmami zajmującymi się cyberbezpieczeństwem. Ponadto w opinii „Elektroników” nowy anty-cheat nie wpłynie w drastyczny sposób na wydajność danego tytułu. Pełen komunikat Electronic Arts w sprawie EAAC dostępny jest pod tym linkiem.

Przeczytaj też: Najlepsze gry na telefon

EA AntyCheat będzie można usunąć ze swojego komputera, jednak wówczas wszystkie gry, które go wymagają, staną się niegrywalne. Co więcej, wykasowanie wszystkich takich tytułów ze swojego poskutkuje samoczynną dezinstalacją tego anty-cheata. Na koniec przypominamy, że premiera FIFY 23 odbędzie się 27 września 2022 roku, a pojawi się ona na PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X|S oraz na Nintendo Switch.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!