Final Fantasy VII Rebirth po polsku? Rodzimi gracze chcą wpłynąć na Square Enix

Final Fantasy VII Rebirth polska

Entuzjastów cyklu Final Fantasy w Polsce nie brakuje i nawet brak rodzimych napisów w niemal wszystkich odsłonach serii nie stanowi większego problemu. Pewnym przełamaniem okazało się wydane w tym roku Final Fantasy XVI, które nareszcie doczekało się lokalizacji w naszym języku. Przy okazji ostatniej prezentacji Final Fantasy VII Rebirth część graczy wystartowała z inicjatywą, aby Square Enix nieco łaskawszym okiem spojrzało właśnie na nasz kraj.

Część rodzimych graczy chciałaby ograć Final Fantasy VII Rebirth po polsku

Final Fantasy VII Rebirth — trailer

Na stronie change.org pojawiła się petycja, której celem jest przede wszystkim przekonanie Square Enix do przygotowania polskiej lokalizacji do Final Fantasy VII Rebirth. Inicjator całej akcji podkreśla, że część graczy jest „głęboko zasmucona” brakiem informacji o wsparciu dla rodzimego języka.

Fani Final Fantasy w Polsce są bardzo podekscytowani wydaniem Final Fantasy VII: Rebirth na początku roku 2024. Jednakże jesteśmy także głęboko zasmuceni informacją, która widnieje na oficjalnej stronie gry, jakoby owa gra nie posiadała polskiego tłumaczenia w postaci napisów.

Fragment opisu petycji

Jednocześnie podniesiony został temat Final Fantasy XVI, które otrzymało polskie napisy i przez to spora część graczy w miała okazję w ogóle zapoznać się z tym cyklem. Obecność naszego języka w grze ma w ten sposób pozytywnie wpłynąć nie tylko na sprzedaż nadchodzącej gry, ale też na większe zaznaczenie tego IP nad Wisłą.

Przeczytaj też: Gry podobne do Starfield

Zainteresowani gracze mogą złożyć swój podpis i dołożyć „cegiełkę” do tej inicjatywy pod tym adresem, przyczyniając się zarazem do lepszego zasygnalizowania polskiej społeczności w oczach japońskiego przedsiębiorstwa. Czy Square Enix spojrzy wreszcie łaskawszym okiem na nasz rynek? Ciężko ocenić, bo nawet nie jest pewne, czy ów petycja trafi na biurko jakiegokolwiek pracownika korporacji. Nadzieja umiera ostatnia, prawda?

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.