Final Fantasy VII Rebirth rzeczywiście będzie ogromne! Rozmiar gry na PS5 zwala z nóg

Final Fantasy VII Remake

Jedną z ciekawszych (a na pewno głośniejszych) premier, które trafią na PS5 w 2024 jest Final Fantasy VII Rebirth. W ostatnim czasie twórcy raczyli nas ciekawostkami na temat tej produkcji, a jednocześnie zdradzili, że pewnym wyznacznikiem dla nich był rodzimy Wiedźmin 3. Teraz zaś dowiedzieliśmy się, ile miejsca na dyskach trzeba przygotować przy okazji premiery tej pozycji. Okazuje się, że całkiem sporo.

Final Fantasy VII Rebirth zajmie naprawdę sporo miejsca na dyskach PS5

Według profilu PlayStation Game Size Final Fantasy VII Rebirth w wersji 1.001.000 będzie zajmować 145,2 GB miejsca na dysku. Jest to całkiem sporo, zwłaszcza że pierwsza część bez patcha Day One zajmowała 81,3 GB.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Rozmiar ten jednak ma się przełożyć na znacznie dłuższą rozgrywkę i więcej dodatkowych atrakcji, które mają wydłużyć przygodę Cloud’a i spółki. Wszyscy, którzy nie mogą pochwalić się zbyt szybkim łączem, a planują ogrywać kolejne Final Fantasy na premierę, będą musieli przygotować się na pobieranie znacznie wcześniej.

Final Fantasy VII Rebirth
Final Fantasy VII Rebirth

Dodatkową zachętą do wcześniejszego ściągnięcia gry na dysk może być też zapowiedziana wersja demonstracyjna. Ta pojawi się po następnym State of Play, które w pełni poświęcone będzie właśnie tej produkcji od Square Enix.

Pełna wersja Final Fantasy VII Rebirth zadebiutuje już 29 lutego 2024 roku na konsoli PlayStation 5. Czekacie na ten tytuł? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: Twitter/X: PlayStation Game Size

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.