Final Fantasy VII Rebirth ma problem. W Japonii sprzedaż spadła o 91%

Final-Fantasy-VII-Rebirth

Final Fantasy VII Rebirth jest jednym z najważniejszych tytułów ekskluzywnych PlayStation tego roku. Jak się jednak okazuje, gra może mieć spory problem. Dowodzą tego dane sprzedażowe z Japonii.

Sprzedaż Final Fantasy VII Rebirth spadła w drugim tygodniu w Japonii o 91%

Zaczynając od początku, całkowita sprzedaż Final Fantasy VII Rebirth w Japonii wynosi 287,139 kopii. To całkiem ładny wynik jeśli weźmiemy pod uwagę, że gra jest dostępna na rynku od 29 lutego wyłącznie na PS5.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Problem leży jednak gdzie indziej. Za większość powyższej liczby odpowiada bowiem pierwszy tydzień sprzedaży. W drugim ta wyniosła 24,482 sztuk, co jest spadkiem o 91% w stosunku tydzień do tygodnia.

Naturalnie spadek sprzedaży w postępujących tygodniach jest czymś, co występuje przeważnie zawsze. Zastanawiające jest jednak to, że ta obniżyła loty tak szybko o tak znaczną wartość.

Na razie nie znamy przyczyny takiego stanu rzeczy. Gra zdobyła bowiem bardzo wysokie noty zarówno wśród recenzentów, jak i graczy.

Pozostaje liczyć, że dowiemy się czegoś więcej w następnych dniach. Na razie przypomnijmy, że Rebirth to kolejna po Intergrade odsłona trylogii odświeżonego Final Fantasy VII.

Źródło: Twitter / MauroNL

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.