Final Fantasy VII Rebirth z nowymi szczegółami. Mechaniki, fabuła i wykorzystanie mocy current-genów

Final Fantasy VII Rebirth

Final Fantasy VII Rebirth, czyli kontynuacja Final Fantasy VII Remake, została zapowiedziana niespełna miesiąc temu. Od tego czasu nie otrzymaliśmy żadnych nowych informacji. Aż do dzisiaj, kiedy to serwis Gematsu zebrał najciekawsze szczegóły o grze wyjawione na przestrzeni ostatnich tygodni przez jej producentów.

Final Fantasy VII Rebirth zapowiada się na niezwykłą przygodę

Final Fantasy VII Rebirth – trailer

Wśród rozmówców znalazł się m.in. producent wykonawczy serii Final Fantasy VII – Yoshinori Kitase, a także Tetsuya Nomura, który jest dyrektorem kreatywnym i projektantem postaci w Final Fantasy VII Rebirth. Zdradzili oni, iż powodem opóźnienia zapowiedzi nadchodzącej kontynuacji był fakt, że deweloperzy nie do końca wiedzieli, czy chcą zamknąć historię w dwóch odsłonach, czy też wolą stworzyć trylogię. Finalnie padło na ten drugi pomysł, ponieważ scenariusz do trzeciej części Final Fantasy VII jest już tworzony.

Square Enix postanowiło nie wymieniać deweloperów, dzięki czemu wszyscy pracownicy, wcześniej dłubiący przy Final Fantasy VII Remake przeszli sprawnie do prac nad Final Fantasy VII Rebirth. Sprawiło to, że tworzenie tytułu idzie zaskakująco szybko. Projektanci obiecują, że świat będzie wierny oryginałowi (to, czy będzie otwarty, mamy dowiedzieć się już niebawem) – tereny wypełniające Midgar mają zostać docenione przez najwierniejszych fanów oryginału.

Większość mechanik w Final Fantasy VII Rebirth będzie bardzo podobna do tych z Final Fantasy VII Remake. Pod tym względem nie będzie większej rewolucji, choć twórcy wspominają, że kilka rozwiązań ulegnie modernizacji. Będąc natomiast przy fabule, centralny punkt historii nie ulegnie zmianie i w dalszym ciągu będzie obracał się wokół Clouda i Sephirotha.

Final Fantasy VII Rebirth nie trafi na PS4 ze względu na to, że Square Enix chce dopracować świat i sprawić, aby zaskakiwał swoją oprawą graficzną. Twórcy mają wykorzystać szybkie ładowanie danych, co ma pomóc w przyjemnym zwiedzaniu lokacji.

Sprawdź także: Najlepsza myszka do laptopa

Przypomnijmy na sam koniec, że omawiana wyżej gra trafi na konsole PS5 w 2023 roku.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Spora okazja!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.