Reżyser Final Fantasy VIII opowiada, co chciałby zmienić w remake’u. „To było bardzo trudne dla graczy”

Final Fantasy VIII HD

Final Fantasy VIII to jedna z ikonicznych gier ery konsoli PS1. Pomimo tego, że nie zdobyła takiej popularności jak siódma odsłona cyklu, to fani często uważają ją za jedną z lepszych odsłon całej serii. Z okazji zbliżającego się 25-lecia premiery tytułu jej reżyser, Yoshinori Kitase, podzielił się serwisem IGN, co zmieniłby w ewentualnym remake’u.

Yoshinori Kitase, reżyser Final Fantasy VIII mówi, co chciałby zmienić w ewentualnym remake’u

Final Fantasy VIII Remastered — zwiastun

Yoshinori Kitase, reżyser Final Fantasy VIII, udzielił ostatnio wywiadu serwisowi IGN z okazji 25-lecia premiery gry. Deweloper został zapytany przez dziennikarzy, co ewentualnie zmieniłby w swojej grze, gdyby ta kiedykolwiek miała otrzymać remake.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Mężczyzna przyznał, że chciałby, by ósma odsłona cyklu doczekała się takiego odświeżenia, jak wydany kilka lat temu Final Fantasy VII Remake. Jako rzecz, którą najchętniej zmieniłby w hipotetycznym remake’u, wskazał system walki. Kitase przyznał, że był on problematyczny dla niektórych graczy.

Myślę, że pamiętacie, że w Final Fantasy 8 mieliśmy system Junction. A problem w tym systemie było to, że poziom wrogów był równy poziomowi gracza. I oczywiście trzeba było następnie użyć systemu Junction i dostosować go, aby pokonać to wyzwanie. Myślę, że dla niektórych ludzi był to bardzo trudny system. W zależności od umiejętności gracza, czasami po prostu nie udało się znaleźć najlepszego sposobu na zrobienie tego.

Myślę więc, że chciałbym do tego wrócić i naprawdę przerobić system walki w Final Fantasy VIII i sprawić, że poziom trudności i przystępności dla niektórych fanów będzie znacznie lepiej zrównoważony. To jest rzecz, na którą zwróciłbym największą uwagę, gdybym miał rozważyć stworzenie remake’u.

Yoshinori Kitase, reżyser Final Fantasy VIII

Niestety, remake Final Fantasy VIII na razie pozostaje tylko w wyobraźni fanów. Nic nie wskazuje na to, by Square Enix myślało nad tego typu projektem. Kitase podkreślił, że remake ósmej części byłby ogromnym przedsięwzięciem i należy dobrze się zastanowić, czy należy się podjąć prac nad taką grą.

Aktualnie japońska firma skupia się na premierze Final Fantasy VII Rebirth, które wczoraj otrzymało specjalny pokaz na PlayStation State of Play. Gra ukaże się już 29 lutego 2024 roku, jedynie na konsoli PlayStation 5.

Źródło: IGN, VGC

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.