Final Fantasy XIV oficjalnie trafi na Xbox Series X|S! Wielki początek współpracy Xboxa i Square Enix?

Final Fantasy XVI Xbox

Właśnie doczekaliśmy się zapowiedzi, której prawdopodobnie nikt z nas się nie spodziewał. Otóż oficjalnie ogłoszono, że na Xboxach Series X|S zadebiutuje Final Fantasy XIV. Innymi słowy, spełniły się prośby wielu graczy.

Final Fantasy XIV na Xbox Series X|S potwierdzone – kiedy premiera?

Podczas trwającego w Las Vegas Final Fantasy XIV Fan Festival oficjalnie poinformowano, że czternasta odsłona kultowej serii pojawi się na konsolach Xbox Series X|S. Data premiery gry na sprzętach Microsoftu nie jest jeszcze znana, ale wiosną 2024 roku odbędą się otwarte beta testy. Możemy więc założyć, że jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to pełna wersja Final Fantasy XIV na Xbox Series X|S zadebiutuje jeszcze do końca przyszłego roku.

Przeczytaj też: Najlepsze gry podobne do Until Dawn

Co ciekawe, Final Fantasy XIV na Xbox Series X|S będzie dostępne wyłącznie w cyfrowej dystrybucji, co oznacza, że wersja pudełkowa nie pojawi się w sklepach. Na konsolach Microsoftu gra ma wczytywać się bardzo szybko, a na Xboxie Series X uruchomimy ją nawet w rozdzielczości 4K.

Kup Xbox Series X

Co warte wspomnienia, premiera Final Fantasy XIV na Xboxach jawi się jako początek pełnoprawnego zacieśniania więzi pomiędzy Microsoftem a Square Enix. Na wydarzeniu w Las Vegas zjawił się CEO Square Enix, który wyraził chęć „wydawania gier na Xboxy, gdy tylko będzie to możliwe”. Obecny na konferencji Phil Spencer podziękował szefowi japońskiej korporacji i również wyraził ogromne zainteresowanie współpracą. Nam – graczom – nie pozostaje nic innego, jak tylko się cieszyć.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.