Ukończenie Final Fantasy XVI zajmie sporo czasu. Znamy pełną długość gry

Final Fantasy XVI

Reżyser Hiroshi Takai ujawnił w najnowszym numerze japońskiego magazynu Famitsu liczbę godzin potrzebnych do ukończenia Final Fantasy XVI. Zgodnie z jego słowami główny wątek zajmie graczom ponad 30 godzin. Aktywności poboczne mają jednak wydłużyć ten czas dwukrotnie.

Główna fabuła Final Fantasy XVI zajmie 35 godzin. Wątki poboczne wydłużą ten czas dwukrotnie

W wywiadzie udzielonym magazynowi Famitsu reżyser Final Fantasy XVI – Hiroshi Takai – przyznał, że główna fabuła gry zajmie nam 35 godzin. Biorąc pod uwagę intensywność akcji obserwowaną na dotychczasowych materiałach z rozgrywki, można stwierdzić, że jest to raczej spodziewana i wyważona długość tytułu.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Jak się jednak okazuje, czas ten może być wydłużony o aktywności poboczne nawet dwukrotnie. Takai przyznał, że gra jest bowiem bogata w znaczną ilość zadań pobocznych.

Zobacz też: Smartfon do 1000 zł – najlepsze modele

Final Fantasy XVI pojawi się na rynku już 22 czerwca 2023 roku. Produkcja zostanie na razie wydana wyłącznie na PS5, ale deweloperzy pracują również nad PC-towym portem gry.

O autorze
Adrian Witczak
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Fan gier strategicznych, akcji i RPG. Swoje pierwsze kroki z grami stawiał przy PS2 i PC, obecnie preferuje bardziej platformy "Zielonych".

Liczba wpisów: 2471 (w redakcji od 17.11.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.