Final Fantasy XVI zapoczątkuje nową strategię Square Enix. Firma wierzy w swoje nadchodzące dzieło

Final Fantasy XVI Square Enix

Premiera Final Fantasy XVI zbliża się coraz bardziej, a wydawca tej pozycji — Squre Enix — regularnie dostarcza nowych szczegółów, których wyczekuje wielu graczy. Nie jest też tajemnicą fakt, że korporacja pokłada w tym tytule wielkie nadzieje, zwłaszcza po nieudanej premierze Forspoken. Właśnie szesnasta odsłona kultowego cyklu ma zapoczątkować nową strategię firmy, która ma odbić się pozytywnie na wydawanych w przyszłości grach.

Final Fantasy XVI ma zapoczątkować trend „nowej jakości” Square Enix

Final Fantasy XVI
Final Fantasy XVI

Podczas ostatniego briefingu finansowego Squre Enix wskazało, że ma zamiar zmienić swoją strategię wydawniczą, koncentrując się na większych grach o wysokiej jakości i globalnym zasięgu. Do tej pory przedsiębiorstwo przeplatało premiery produkcji AAA (jak np. Forspoken) kilkoma mniejszymi debiutami, które niejednokrotnie przechodziły bez echa.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Zmiana ta ma na celu zdobycie jak największego wzięcia dla swoich największych produkcji, a jednocześnie zagwarantować grom MMO (takim jak Final Fantasy XIV) stały przypływ graczy.

Zgodnie z tym, to właśnie Final Fantasy XVI będzie pierwszą pozycją, która zaprezentuje to zupełnie nowe podejście i „nową jakość” Square Enix. Następnymi tytułami, kontynuującymi ten trend mają być Final Fantasy VII Rebirth oraz Kingdom Hearts 4.

Przeczytaj też: Ranking słuchawek gamingowych

Takie podejście powinno być dość oczywiste dla tak dużej firmy, jak Square Enix, jednak kilka ostatnich premier tego przedsiębiorstwa mogła być dla wielu osób oczywistym zaprzeczeniem słowa „jakość”. Pozostaje więc mieć nadzieję, że zapowiedzi te faktycznie przełożą się na konkretne działania, które poskutkują produkcjami najwyższej jakości.

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.