Pokaz Final Fantasy XVI podczas State of Play cieszył się ogromną popularnością. Spory sukces Sony i Square Enix

Final Fantasy XVI

Podczas wydarzenia State of Play w ubiegłym tygodniu Sony postanowiło w całości niemal skupić się na nadchodzącym tytule od Square Enix, czyli Final Fantasy XVI. Format ten nie do końca przypodobał się pewnej grupie osób, którzy liczyli, że poza tym producent PlayStation zaprezentuje dodatkowo kilka nowych pozycji na swój sprzęt. Okazuje się, że nawet mimo tego pokaz cieszył się ogromnym zainteresowaniem, co znalazło nawet swoje przełożenie w statystykach sprzedaży szesnastej odsłony kultowego cyklu RPG-ów.

Ostatnie State of Play napędziło sprzedaż Final Fantasy XVI

Final Fantasy XVI — zapis transmisji ze State of Play

Według informacji, które pojawiają się na oficjalnym kanale PlayStation, czwartkowy pokaz State of Play, gdzie zaprezentowane zostało Final Fantasy XVI, oglądało już łącznie ponad milion osób.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

W szczytowym momencie transmisja na żywo przyciągnęła aż 550 tysięcy zainteresowanych. Jest to bez wątpienia niezwykle dobry wynik, zwłaszcza że materiał ten pozytywnie oceniło 36 tys. widzów.

Liczby te naturalnie przełożyły się na sprzedaż preorderów Final Fantasy XVI, bo według niektórych statystyk pozycja ta była najchętniej kupowaną grą na PlayStation 5 w serwisie Amazon. Popularność była pobiła nawet debiutujące niebawem Star Wars Jedi Survivor.

Przeczytaj też: Laptop do 6000 zł — najlepsze modele

Jak więc widać, reklama stała się w tym przypadku prawdziwą dźwignią handlu, co z całą pewnością może ucieszyć nie tylko Square Enix, ale także samo Sony. Pozostaje więc pytanie, czy Final Fantasy XVI spełni nadzieje oczekujących graczy? Tego dowiem się już po premierze, która nastąpi 22 czerwca 2023 roku wyłącznie na PlayStation 5.

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.