Square Enix ujawnia nowe szczegóły. Final Fantasy XVI wykorzysta pełną moc PlayStation 5!

Final Fantasy XVI

Studio Square Enix bardzo chętnie promuje swoje najnowsze dzieło. Ostatnio dowiedzieliśmy się, że Final Fantasy XVI będzie oferowało szybkie wczytywanie i wysoką wydajność. Tym razem Hiroshi Takai udzielił wywiadu dla bloga PlayStation, w którym zapewnił, że gra wykorzysta pełną moc PS5.

Final Fantasy XVI wykorzysta pełny potencjał najnowszej konsoli od Sony

Japońskie studio od podstaw zbudowało grę pod konsolę aktualnej generacji. W krótkim wywiadzie Hiroshi Takai, dyrektor główny studia Square Enix, opowiedział, że jest zaskoczony szybkością dysku SSD oraz wielkością pamięci w PS5. Takai dał jasno do zrozumienia, że po raz pierwszy mogli wykorzystać pełen potencjał sprzętu.

Zespół chce także skorzystać z tego, jakie możliwości daje PlayStation 5 i uzyskać piękną oraz szczegółową grafikę:

„Oczywiście chcieliśmy, by grafika była jak najlepsza, więc skupiliśmy się na drobnych szczegółach modeli postaci i otoczenia, a także na jakości oświetlenia i cieni, by naprawdę błyszczały. Samo wyrenderowanie tych modeli na ekranie, a następnie nałożenie na nie efektów świetlnych i cieni jest bardzo pracochłonne. Jesteśmy w stanie to zrobić tylko dzięki wielkości pamięci PS5. Clive, protagonista FFXVI, może wyprowadzać wiele różnych ataków, a animacje i efekty dla nich wszystkich mieszczą się w pamięci. A sposób, w jaki gra płynnie przechodzi od zasobożernej rozgrywki do równie intensywnych cutscenek i z powrotem, nie byłby możliwy, gdyby nie szybkość dysku SSD.”

Hiroshi Takai

Oprócz tego Hiroshi Takai poinformował, że deweloperzy wykorzystają możliwości kontrolera DualSense i podczas otwierania ciężkich drzwi gracz ma odczuwać opór:

„Dopracowaliśmy rozgrywkę tak, że kiedy bierzesz do ręki kontroler DualSense, każde twoje działanie wywołuje reakcję, którą możesz naprawdę poczuć. Jedną z głównych cech systemu walki jest szeroki zakres zdolności Eikonów, które Clive może uwolnić, co daje graczom dużą swobodę w podejściu do walki. Do tego dochodzą jeszcze bitwy Eikon vs. Eikon, w których gracz kontroluje bezpośrednio słynne summony z serii. Od samego początku do końca jest to jazda bez trzymanki.”

Zobacz też: Najlepsze laptopy do pracy

Na blogu możemy też zobaczyć najnowsze screeny, którymi postanowili podzielić się twórcy. Gra robi wrażenie i pozostaje nam czekać na więcej informacji. Final Fantasy XVI zadebiutuje 22 czerwca 2023 roku na PlayStation 5, a rok później trafi też na PC.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■
O autorze
Magda Żugier
Autor

Pierwsze kroki w świecie gier stawiała budując drogi w Faraonie czy pływając statkiem w Sea Dogs. Nie przepada za multiplayerami, za to kocha gry z długą fabułą, ale specjalne miejsce na jej półce zawsze zajmuje FIFA. Jeśli nie gra na konsoli, słucha muzyki lub gra na gitarze. Pewnego dnia wystąpi w Masterchefie.

Liczba wpisów: 190 (w redakcji od 14.03.2023)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
TAKIEJ PROMOCJI NIE BYŁO OD 2 LAT!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.