Final Fantasy XVI na kolejnym zwiastunie. Twórcy twierdzą, że produkcja gry jest niemal ukończona

Final Fantasy XVI

Final Fantasy XVI to bez wątpienia jedna z ciekawych produkcji, które zadebiutują w nadchodzącym roku. Nic więc dziwnego, że wiele osób wyczekuje niecierpliwe na kolejne informacje dotyczące tego tytułu. Dlatego też Square Enix postanowiło niespodziewanie podzielić się długim trailerem przedstawiającym zarys fabularny tej gry, a twórcy serii zapewniają, że prace nad nią są prawie zakończone.

Najnowszy trailer Final Fantasy XVI rzuca więcej światła na fabułę

Final Fantasy XVI — trailer

Najświeższy zwiastun stanowi niejako wprowadzenie do fabuły Final Fantasy XVI. Z udostępnionego materiału wynika, że świat oparty na działaniu kryształów umiera, a ludzie go zamieszkujący są pochłaniani przez ciemność. Przedstawione zostały także królestwa, które będą w posiadaniu Eikonów, czyli ludzi obdarzonych mocą przemiany w nadnaturalną istotę.

Here's the latest from #FF16 producer Naoki Yoshida and director Hiroshi Takai. pic.twitter.com/nGua2jDsyY

— FINAL FANTASY XVI (@finalfantasyxvi) October 20, 2022

Here's the latest from #FF16 producer Naoki Yoshida and director Hiroshi Takai. pic.twitter.com/nGua2jDsyY

— FINAL FANTASY XVI (@finalfantasyxvi) October 20, 2022

Wraz z udostępnieniem powyższego materiału na Twitterze pojawiła się wiadomość od reżysera Final Fantasy XVI — Naoki Yoshidy — który stwierdził, że prace nad grą są prawie zakończone. Obecnie deweloperzy mają skupiać się na „ulepszaniu, polerowaniu i optymalizacji”. Yoshida zapowiedział także, że niektórzy z twórców, którzy biorą udział w tworzeniu szesnastej odsłony tego kultowego cyklu, wezmą udział w wielu wywiadach, aby przekazać jeszcze więcej informacji na temat gry.

Przeczytaj też: Procesor do gier

Jak widać, prace nad grą przebiegają zgodnie z założeniami Square Enix i wiele wskazuje, że termin planowany na lato 2023 roku jest jak najbardziej realny. W tym miejscu warto wspomnieć, że Final Fantasy XVI będzie tytułem ekskluzywnym dla konsol PlayStation 5. Czekacie na kolejnego „Fajnala”, czy może to nie jest Wasza bajka? Dajcie znać w komentarzach!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Spora okazja!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.