Piracki RPG z pierwszym zwiastunem! Flint jawi się jako godna konkurencja dla Skull and Bones

Flint - Treasure of Oblivion

Wielka piracka przygoda, jaką miało być Skull and Bones okazała się fiaskiem i rozczarowała fanów. Nie oznacza to jednak, że osoby chcący poczuć morską bryzę i zaznać iście awanturniczych historii nie mają czego szukać w 2024 roku. Niedawno bowiem zapowiedziana została gra Flint – Treasure of Oblivion, która jeszcze w tym roku ma zabrać graczy na żeglugę po niebezpiecznych i tajemniczych wodach pirackiego świata.

Flint – Treasure of Oblivion – taktyczny RPG od studia francuskiego Savage Level

Flint – Treasure of Oblivion — zwiastun

Debiutujące francuskie studio Savage Level opublikowało kilka dni temu zwiastun swojego pierwszego dzieła, czyli Flint – Treasure of Oblivion. Tytuł ten ma być taktycznym RPG-iem osadzonym w pirackich realiach. Produkcja powstaje na silniku Unreal Engine 5 i ma być grą z segmentu AA. Wydawcą jest firma Microids.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Flint – Treasure of Oblivion ma być nie tylko tytułem klimatycznym, ale też takim, który rzuci śmiałkom żądnym przygód prawdziwe wyzwanie. By osiągnąć sukces, gracze będą zmuszeni umiejętnie dobierać członków swojej załogi, gdzie każda postać ma mieć swoje unikalne umiejętności czy cechy, a także do perfekcji opanować turowy model walki.

Ważnym elementem rozgrywki, tak jak np. w Baldur’s Gate 3, mają być też rzuty kośćmi, które będą miały duży wpływ na starcia.

Ciekawa ma być też forma narracji, jaką stosuje Flint – Treasure of Oblivion. Historia, która z początku prezentuje się dość klasycznie i jest mocno inspirowana legendarną Wyspą Skarbów, będzie przedstawiana za pomocą stylu znanego z kart komiksów, gdzie np. dialogi będą wyświetlane w charakterycztynych dymkach.

Kapitan Flint wspomagany przez swojego przyjaciela Billy’ego Bonesa i jego załogę, wypływa w poszukiwaniu tajemniczego skarbu. Choć zew nieznanego pobudza go do działania, nie podejrzewa, że ta przygoda go wyzwoli.

Zagłąb się w świat piractwa graniczący z elementami fantastyki w grze Flint – Treasure of Oblivion. Zanurz się w bogatym, dobrze opisanym i ekscytującym wszechświecie dzięki komiksowemu stylowi prowadzenia narracji i taktycznej walce turowej.

Opis Flint – Treasur of Oblivion w serwisie Steam

Premiera Flint – Treasure of Oblivion planowana jest na czwarty kwartał 2024 roku. Tytuł ma zadebiutować na PC, PlayStation 5 oraz Xbox Series X|S, a serwisie Steam można go już dodawać do swojej listy życzeń. Fani pirackich klimatów będą więc zmuszeni uzbroić się cierpliwość, jednak wiele wskazuje na to, że warto czekać.

Źródło: Game Informer

O autorze
Igor Twardowski
Redaktor działów Newsy & Promocje

Niespełniony filmoznawca i scenarzysta, który pierwsze kroki w grach stawiał w Tomb Raider II i pierwszym Diablo. Miłośnik Gothica i Heroesów. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.