Florida Joker żąda jeszcze więcej pieniędzy od twórców GTA 6! Rockstar ma mu zapłacić ogromną kwotę

Florida Joker GTA 6

Afery wokół GTA 6 i postaci Florida Jokera ciąg dalszy. Lawrence Sullivan, bo tak nazywa się mężczyzna, który oskarża Rockstar Games o rzekome wykorzystanie jego wizerunku, już wcześniej zażądał od studia pieniędzy. Teraz opublikował kolejny film, w którym postawił deweloperom ultimatum oraz podwyższył kwotę swojego „wynagrodzenia„.

Florida Joker żąda kosmicznej kwoty od twórców GTA 6

Lawrence Sullivan, znany szerzej jako Florida Joker, zyskał swoją popularność w 2017 roku, gdy jego zdjęcie policyjne wyciekło i bardzo szybko rozprzestrzeniło się po Internecie. Wpływ na to miał fakt, że mężczyzna idealnie wręcz wpisywał się w postać tzw. Florida Man, czyli pewnej internetowej legendy o osobach z Florydy, które poprzez swoje skrajnie irracjonalne zachowania lub wygląd mocno się wyróżniają.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Fenomen ten postanowiło wykorzystać Rockstar Games w pierwszym trailerze GTA 6. Na kilkunastu ujęciach możemy zobaczyć szereg postaci, które nawiązują do różnych internetowych virali związanych z tym stanem. Na jednym z nich widać postać, która łudząco przypomina wcześniej wspomnianego Florida Jokera.

Mężczyzna natychmiast wykorzystał to podobieństwo i opublikował w mediach społecznościowych wideo, w którym zasugerował, że Rockstar skopiował jego wizerunek. Według różnych źródeł Sullivan miał zażądać od deweloperów 2 milionów dolarów zadośćuczynienia.

Kwota ta jest już jednak nieaktualna. Florida Joker udostępnił niedawno film w serwisie TikTok, w którym podniósł kwotę odszkodowania do aż 3 milionów dolarów. Rockstar Games dostało również 3 dni na ustosunkowanie się do tej wiadomości. W przypadku braku reakcji ze strony studia Lawrence Sullivan i jego prawnicy mają podjąć stosowne kroki prawne.

Zobacz też: Najlepsze gry podobne do Cyberpunk 2077

Szanse na wygranie procesu z Rockstar Games są jednak bardzo nikłe. Już w 2016 roku Karen Gravano, córka prawdziwego mafioso, postanowiła pozwać deweloperów na zawrotną kwotę 40 milionów dolarów za wykorzystanie jej wizerunku i historii w GTA V. Kobieta jednak sprawę przegrała, a studio zasłoniło się argumentem, że dzieła fikcji i satyra nie podlegają tego typu roszczeniom.

Źródło: Push Square

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.