Focus Entertainment zmienia nazwę. Wydawca ogłasza rebranding po złym okresie finansowym

Focus Entertainment Logo

Początek 2024 roku okazuje się okresem problemów branży gier. Wiele firm, m.in. Riot Games zdecydowało się na zwolnienie części ze swoich pracowników, a spekuluje się, że w samym styczniu tego roku pracę straciło ponad 3 tysiące osób. Problemy dotykają również dużych wydawców. Jednym z nich jest Focus Entertainment, który w wyniku kiepskich przychodów w trzecim kwartale 2023 roku zdecydował się na rebranding.

Focus Entertainment zamieni się w Pullup Entertainment. To pokłosie kiepskich wyników finansowych

Banishers: Ghost of New Eden — zwiastun

Focus Entertainment opublikowało raport finansowy informujący o zyskach za trzeci kwartał fiskalny 2023 roku, z którego wynika, że firma odnotowała 43% spadek przychodów względem analogicznego okresu w poprzednim roku. Spadek ten mógł wynikać z braku większych premier przewidzianych na tamten okres przez wydawcę oraz przesunięcie z katalogu wydawniczego premiery Banishers: Ghost of New Eden na 2024 rok. Cały raport można przeczytać tutaj.

Statystyki raportu:

  • Całkowite przychody: 43,3 mln euro (spadek o 43% rok do roku)
  • Przychody z katalogu: 9 mln euro (spadek o 84% rok do roku)
  • Przychody z poprzednich katalogów: 29,5 mln euro (wzrost o 45% rok do roku)

Z powodu niezadowalających wyników przedsiębiorstwo podjęło decyzję o rebrandingu. Od 1 kwietnia 2024 roku Focus Entertainment zmieni nazwę na PulluP Entertainment. Przedsiębiorstwo ma zostać podzielone na trzy działy biznesowe: Focus Entertainment Publishing, Arcade Crew i studia deweloperskie. Dział wydawniczy ma skupić się przede wszystkim na tytułach niezależnych oraz retro gamingu.

Co te zmiany oznaczają dla graczy? W najbliższej przyszłości w zasadzie nic, 13 lutego planowana jest premiera Banishers: Ghost of New Eden, a we wrześniu zadebiutuje Warhammer 40,000: Space Marine 2 i te premiery najpewniej nie ulegną zmianom.

Co do dalszych planów firmy niestety nic nie wiadomo prócz większego skupienia się na rynku indie oraz retro. Można spodziewać się jednak, że studia podległe firmie, które w ostatnich latach dostarczyły takie gry jak A Plague Tale: Requiem, Evil West czy Snow Runner dalej będą tworzyć dobrze oceniane gry z segmentu AA.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Źródło: GamesIndustry.biz

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.