Football Manager 2023 z oficjalną datą premiery! Gra trafi do Xbox Game Pass i na PS5

Football Manager 2023

Football Manager to seria, która bardzo sprawnie zapełniła niszę symulatorów piłkarskich i cieszy się wśród fanów gatunku sporą renomą. Marka ta przez wiele lat kojarzona była głównie z pecetami, z czasem kolejne odsłony pojawiały się również na konsolach Xbox, pomijając przy tym konsole PlayStation. Okazuje się, że Football Manager 2023 będzie pierwszą produkcją z serii, która zerwie z tym schematem. Co ciekawe nie jest to jedyna dobra wiadomość.

Liga Mistrzów będzie dostępna w Football Manager 2023 po raz pierwszy w historii marki

Football Manager 2023 – zwiastun

Dzisiaj deweloperzy ze Sports Interactive, przy okazji zwiastuna kolejnej odsłony, zdradzili, że Football Manager 2023 jako pierwsza gra z serii — pojawi się na konsolach PlayStation (dokładniej: tylko na PS5). Na tym nowości się nie kończą, ponieważ twórcy ogłosili, że w tytule pojawią się najważniejsze klubowe turnieje UEFA, czyli Liga Mistrzów, Liga Europy oraz Liga Konferencji. Więcej informacji na temat działania tej klasy rozgrywkowej ma zostać ujawnione w najbliższych tygodniach.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Wszyscy chętni mogą zakupić Football Manager 2023 w przedsprzedaży, zyskując przy tym 20% rabatu. Wydanie na PC nie będzie zawierać płyty z grą, a jedynie kod do wykorzystania na Steam, Epic Games, lub Microsoft Store. SI Games tłumaczy tę decyzję troską o środowisko i koniecznością redukcji śladu węglowego.

Przeczytaj też: Jaki procesor do gier kupić?

Football Manager 2023 zadebiutuje 8 listopada 2022 roku i dostępny będzie na PC, PlayStation 5 oraz Xbox Series X|S. Ponadto gra na premierę trafi od razu do biblioteki Xbox Game Pass w wersji na Xbox Series X|S, PC i być może chmurę. Konsole Nintendo Switch otrzymają osobną wersję zatytułowaną Football Manager 2023 Touch (tożsama edycja trafi także na iOS oraz Androida).

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
MEGA ZNIŻKA DLA OBECNYCH SUBSKRYBENTÓW!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.