Forspoken doczekało się całkiem ważnej aktualizacji. Poprawiono w niej między innymi HDR

Forspoken

Dużo w ostatnim czasie napisano na temat problemów, z jakimi mierzyła się najnowsza produkcja Square Enix — Forspoken. Gra nie porwała recenzentów, którzy wystawiali jej raczej średnie oceny, graczy zaś (głównie pecetowych) zraziła do siebie fatalną optymalizacją. Deweloperzy jednak nie zamierzają porzucać swojej produkcji i dziś udostępnili pierwszą całkiem istotną łatkę.

REKLAMA

Aktualizacja 1.02 do Forspoken poprawia funkcję HDR i wydajność… na Steam Decku

Forspoken
Forspoken

Najważniejszą cechą aktualizacji 1.02 do Forspoken jest poprawa i ulepszenia w trybie HDR na konsolach PS5 oraz PC. Właśnie ta funkcja jeszcze przed premierą była całkiem mocno krytykowana przez graczy i osoby profesjonalnie zajmujące się kwestiami technicznymi w grach.

Poza tym aktualizacja naprawia szereg pomniejszych błędów, które wystąpiły na obu platformach, rozwiązuje kwestie błędów technicznych, które pojawiały się na Steam Decku oraz poprawiono stabilność i wydajność działania gry na przenośnym urządzeniu od Valve.

Przeczytaj też: Najlepsze gry MOBA

Dziwić może tylko fakt, że nie poruszono w ogóle kwestii optymalizacji gry na PC, która dla wielu osób zdaje się absolutnym priorytetem. Bardzo możliwe, że w niedalekiej przyszłości deweloperzy wydadzą również taką aktualizację, jednak do tego czasu nie pozostaje nic innego jak uzbroić się w cierpliwość i ewentualnie wyczekiwać komunikatów ze strony studia.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Mega okazja! Nic, tylko brać