Forspoken doczekało się całkiem ważnej aktualizacji. Poprawiono w niej między innymi HDR

Forspoken

Dużo w ostatnim czasie napisano na temat problemów, z jakimi mierzyła się najnowsza produkcja Square Enix — Forspoken. Gra nie porwała recenzentów, którzy wystawiali jej raczej średnie oceny, graczy zaś (głównie pecetowych) zraziła do siebie fatalną optymalizacją. Deweloperzy jednak nie zamierzają porzucać swojej produkcji i dziś udostępnili pierwszą całkiem istotną łatkę.

Aktualizacja 1.02 do Forspoken poprawia funkcję HDR i wydajność… na Steam Decku

Forspoken
Forspoken

Najważniejszą cechą aktualizacji 1.02 do Forspoken jest poprawa i ulepszenia w trybie HDR na konsolach PS5 oraz PC. Właśnie ta funkcja jeszcze przed premierą była całkiem mocno krytykowana przez graczy i osoby profesjonalnie zajmujące się kwestiami technicznymi w grach.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Poza tym aktualizacja naprawia szereg pomniejszych błędów, które wystąpiły na obu platformach, rozwiązuje kwestie błędów technicznych, które pojawiały się na Steam Decku oraz poprawiono stabilność i wydajność działania gry na przenośnym urządzeniu od Valve.

Przeczytaj też: Najlepsze gry MOBA

Dziwić może tylko fakt, że nie poruszono w ogóle kwestii optymalizacji gry na PC, która dla wielu osób zdaje się absolutnym priorytetem. Bardzo możliwe, że w niedalekiej przyszłości deweloperzy wydadzą również taką aktualizację, jednak do tego czasu nie pozostaje nic innego jak uzbroić się w cierpliwość i ewentualnie wyczekiwać komunikatów ze strony studia.

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

TAGI:

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.