Fort Solis nie utrzymuje 60 FPS z RTX 4090. Niepokojące problemy polsko-brytyjskiej gry

fort solis

Fort Solis zadebiutował na PC oraz PlayStation 5 kilka dni temu, 22 sierpnia 2023 roku. Gra spotkała się z mieszanym odbiorem, a krytycy w większości ocenili produkcję jako przeciętną. Ponadto okazuje się, że w wersji na komputery osobiste gra ma spore problemy z płynnością obrazu.

Fort Solis nie utrzymuje 60 klatek na sekundę w natywnej rozdzielczości 1440p z RTX 4090

Fort Solis – natywne 4K vs DLSS2 vs DLSS3

Fort Solis jest obecnie dostępny na PlayStation 5 i PC. Gra została już przetestowana, jednak wyniki są niepokojące nawet w przypadku najlepszych konsumenckich kart graficznych. Według raportu DSOGaming, gdy Fort Solis jest uruchomiony na GeForce RTX 4090, liczba klatek na sekundę często spada poniżej 60 w rozdzielczości 1440p.

fort solis statystyki
Fort Solis na wysokich ustawieniach przy GeForce RTX 4090

Są to bardzo kiepskie wieści, ponieważ aktualnie GeForce RTX 4090 wyprzedza większość kart graficznych na rynku. Karta, która pozwala grać w 4K, została jednak „pokonana” przez Fort Solis i w tej rozdzielczości oferuje jedynie 40 klatek na sekundę. Pomaga przejście na 1440p, jednak nadal nie wystarcza to do utrzymania stabilnych 60 klatek. Testy zostały przeprowadzone przy wysokich ustawieniach dla tych rozdzielczości.

Jak się okazuje, aktualnie jedynym sposobem na uzyskanie stałych 60 klatek na sekundę w rozdzielczości 4K jest DLSS 3. Fort Solis jest także jedną z najnowszych gier wykorzystujących technologie Unreal Engine 5, takie jak Lumen i Nanite. Słabą wydajność można przypisać wymagającej naturze tych rozwiązań, ale nie zmienia to faktu, że wyniki będą rozczarowujące dla użytkowników PC z kartą GeForce RTX 4090.

Zobacz też: Telefon z dobrym aparatem

Kup Fort Solis

Na zakończenie przypominamy, że polsko-brytyjski Fort Solis zadebiutował na rynku 22 sierpnia 2023 roku. Gra jest obecnie dostępna na PlayStation 5 oraz PC.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.