Fortnite kolejną dyscypliną olimpijską. Dołączy do sekcji „strzelectwa sportowego”

Fortnite Olympic Esports Series 2023

Jakiś czas temu Międzynarodowy Komitet Olimpijski ogłosił powstanie zawodów Olympic Esports Series, które umożliwią najlepszym graczom zdobycie olimpijskiego medalu. Do tej pory w dyscyplinach nowego turnieju brakowało e-sportowych tytułów z prawdziwego zdarzenia, skupiając się jedynie na grach imitujących „prawdziwe” sporty. Zmieniło się to dopiero dziś za sprawą dodania do listy konkurencji Fortnite.

Fortnite pojawi się na Olympic Esports Series 2023

Zwiastun Fortnite

Już w przyszłym miesiącu 12 najlepszych graczy Fortnite uda się do Singapuru, aby realizować w stworzonym przez MKOI turnieju Olympic Esports Series. Specjalnie na jego potrzeby w grze zaprojektowano nową wyspę, której układ i mechaniki będą odzwierciedlać zawody strzeleckie. Tym samym produkcja została zaliczona do sekcji „strzelectwa sportowego”.

Oznacza to, że Fortnite jest kolejnym e-sportem olimpijskim. Dołączy więc do takich gier jak Gran Turismo 7 (sporty motorowe), Chess.com (szachy), Just Dance (taniec) czy Tennis Clash (tenis).

Zobacz też: Ranking słuchawek gamingowych

Olympic Esports Series 2023 odbędzie się w dniach 22-25 czerwca. Więcej na temat samej imprezy można przeczytać na poświęconej jej stronie.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.