Serwery Forza Horizon 1 i 2 wkrótce zostaną zamknięte. Deweloperzy potwierdzają smutne wieści

Forza Horizon 2

Nie da się ukryć, że seria Forza jest dla wielu osób marką automatycznie kojarzoną z konsolami Xbox, stając się wręcz jedną z wizytówek tego ekosystemu. Na wszystko jednak przychodzi czas i dzisiaj Microsoft potwierdził niezbyt dobre wieści dla wszystkich, którzy do dziś zagrywają się w pierwsze dwie odsłony tego cyklu.

Studio Turn 10 potwierdza zamknięcie serwerów Forza Horizon 1 i 2

Forza Horizon
Forza Horizon

Zgodnie z najnowszym komunikatem udostępnionym przez studio Turn 10, pod koniec lata, a dokładniej 22 sierpnia 2023 roku serwery Forza Horizon 1 i 2 zostaną wyłączone. Wraz z tym od infrastruktury sieciowej odłączony zostanie samodzielny dodatek do drugiej odsłony tego cyklu, Forza Horizon 2 Presents: Fast and Furious.

Deweloperzy motywują tę decyzję przede wszystkim małą społecznością graczy, która gromadzi się wokół tych tytułów oraz chęcią skupienia się na najnowszych grach z cyklu.

Na oficjalnym blogu pojawił się nawet stosowny wpis, który w pewnym stopniu podsumował tę informację:

Wiemy, że nasza społeczność ma miłe wspomnienia z poznawania Kolorado i Europy Południowej w Forza Horizon 1 i 2. Od poznawania nowych przyjaciół podczas wycieczek, po dzielenie się wzorami lakieru, zdjęciami oraz schematami tuningu, dziękujemy Wam wszystkim za niezwykłą pasję, wsparcie, oddanie przez ostatnią dekadę.

Fragment komunikatu studia Turn 10

Wyłączenie serwerów Forza Horizon 1 i 2 oznacza, że gracze stracą dostęp do matchmakingu, tabel z wynikami, przeglądania treści innych członków społeczności oraz szeregu aktywności sieciowych. Oczywiście kampania dla jednego gracza nadal pozostanie aktywna i każdy, kto zechce poznać warstwę fabularną obu tych produkcji, będzie mógł to zrobić.

Przeczytaj też: Kody do Wiedźmin 3

Kup Forza Horizon 5

Deweloperzy doprecyzowali także, iż możliwość zabawy dla jednego gracza w obu produkcjach będzie dostępna w ramach wstecznej kompatybilności na Xbox Series X|S. Tutaj jednak trzeba podkreślić, że jeśli obecnie nie posiadamy Forza Horizon 1 i 2 w swojej bibliotece, to jedyną opcją na ich zdobycie jest zakup używanych wydań pudełkowych. Obie pozycje bowiem zostały wycofane z Microsoft Store już jakiś czas temu.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.