Forza Horizon 4 zostanie usunięta z cyfrowej dystrybucji! Zniknie też z Xbox Game Pass

Forza Horizon 4 Xbox Game Pass

Czasem zdarza się tak, że gry z różnych powodów znikają z cyfrowej dystrybucji. Problem ten dotknie też Forzę Horizon 4. Twórcy poinformowali nas o tym w specjalnym komunikacie.

Forza Horizon 4 zostanie usunięta ze Steama, Xbox Store i Xbox Game Pass

Zwiastun Forza Horizon 4

Forza Horizon 4 zadebiutowała na rynku w 2018 roku. Teraz wiemy już, że gra będzie istnieć niewiele ponad… 5 lat.

Wszystko za sprawą usunięcia jej z cyfrowej dystrybucji. Oznacza to, że gra zniknie ze Steama i Xbox Store, a więc co za tym idzie również z Xbox Game Pass.

Gracze mają więc czas na zakup Forzy Horizon 4 do 15 grudnia 2024 roku. Po minięciu tego terminu produkcja i jej dodatkowa zawartość przestaną być dostępne do kupienia.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Naturalnie ci, którzy posiadają już grę, będą mogli uruchomić ją normalnie. Dotyczy to również serwerów online, które nie zostaną wyłączone. Podobnie wygląda to w przypadku wydań fizycznych, które również będą normalnie działać.

Powód decyzji twórców jest dosyć trywialny. Nie chodzi bowiem o złą wolę, a o kwestie licencyjne i porozumienia z dotychczasowymi partnerami. Możemy się domyślać, że konkretną przyczyną jest wykorzystanie oficjalnych, licencjonowanych aut.

Źródło: True Achievements

O autorze
Adrian Witczak
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Fan gier strategicznych, akcji i RPG. Swoje pierwsze kroki z grami stawiał przy PS2 i PC, obecnie preferuje bardziej platformy "Zielonych".

Liczba wpisów: 2454 (w redakcji od 17.11.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.