Spora aktualizacja Forzy Horizon 5. Nowe samochody, Cinco de Mayo w Meksyku i więcej

Forza Horizon 5

Forza Horizon 5 zadebiutowała pod koniec zeszłego roku, ale od tego czasu produkcja studia Playground Games wciąż cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród graczy z całego świata. Zespół stale rozwija swoją produkcję, czego doskonałym dowodem jest dopiero co udostępniona aktualizacja. Uaktualnienie Seria 7. wprowadza m.in. nowe samochody (bezpłatne i płatne), a jej motywem przewodnim są obchody Cinco de Mayo.

Forza Horizon 5 – aktualizacja Seria 7. Co nowego?

Forza Horizon 5 aktualizacja seria 7, Cinco de Mayo
Seria 7. w Forzie Horizon 5 to przede wszystkim Cinco de Mayo

Aktualizacja Seria 7. do Forza Horizon 5 została już udostępniona graczom na wszystkich platformach. Uaktualnienie skupia się na meksykańskim święcie Cinco de Mayo, które celebruje kulturę, kuchnię i tradycje Meksyku. W świecie FH5 pojawiło się już wiele dekoracji związanych z tym wydarzeniem, choć najbardziej przystrojono miasto Guanajuato.

Poza aspektami wizualnymi Seria 7. wprowadza aż 9 nowych samochodów. Ich zestawienia są dostępne poniżej.

Bezpłatne auta:

  1. 1962 Ferrari 250 GT Berlinetta Lusso – odblokowywane za zdobycie 20 punktów w ramach letniej playlisty (od 28 kwietnia do 5 maja)
  2. 2014 Ferrari California T – odblokowywane za zdobycie 20 punktów w ramach jesiennej playlisty (od 5 do 9 maja)
  3. 1992 Ferrari 512 TR – odblokowywane za zdobycie 20 punktów w ramach zimowej playlisty (od 12 do 19 maja)
  4. 2020 Ferrari F8 Tributo – odblokowywane za zdobycie 20 punktów w ramach wiosennej playlisty (od 19 do 26 maja)
  5. 2020 Ferrari SF90 Stradale – odblokowywane za zdobycie 80 punktów z playlist w całej serii (od 28 kwietnia do 26 maja)

Płatne auta:

  1. 2003 Ford F-150 SVT Lightning – dostępne od 28 kwietnia
  2. 2014 Forsberg Racing Nissan „SafariZ” 370Z Safari Rally Tribute – dostępne od 5 maja
  3. 2019 Toyota Tacoma TRD Pro – dostępne od 12 maja
  4. 2008 Dodge Magnum SRT8 – dostępne od 19 maja

Oczywiście na samochodach i przystrojeniu świata z okazji Cinco de Mayo nowości w aktualizacji Seria 7. się nie kończą. Deweloperzy z Playground Games dodali jeszcze ponad 200 nowych wariantów mistrzostw w ramach Horizon Tour, aż 18 nowych elementów garderoby, inspirowanych meksykańskimi muralami i rejonem Puebly, 3 klaksony oraz możliwość skalowania momentu obrotowego silnika (od 10 do 200%) w trybie EventLab. Na tym jednak nie koniec, bo twórcy zapewnili też dodatkowe parametry związane z grawitacją, która była ważną częścią Serii 6. Z drobnych, ale miłych dodatków, warto jeszcze wspomnieć o nowych elementach możliwych do umieszczenia na trasach w zawodach tworzonych w EventLabie.

Przeczytaj też: Najlepsze gry samochodowe w Xbox Game Pass

Z mniej fascynujących nowości, aktualizacja Seria 7. w Forza Horizon 5 naprawia też kilka błędów i niedoróbek. Mimo że dopiero co wydano nowe uaktualnienie, to Playground Games ujawniło już trzy nowe samochody, które pojawią się w Serii 8. Mowa o Porsche 911 GT3 (2021), Mercedes-AMG GT S (2015) i Audi RS 4 Avant (2018).

Forza Horizon 5 jest dostępna na PC, Xboxie One oraz konsolach nowej generacji (Xbox Series X|S). Produkcja znajduje się też w bibliotece Xbox Game Pass.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja ograniczona czasowo!
Z