Żywot Forzy Motorsport 7 dobiega końca. Gra niedługo zniknie z Xbox Game Pass i Microsoft Store

Forza Motorsport 7

Forza Motorsport 7 to bardzo lubiana gra wyścigowa, która miała swoją premierę w październiku 2017 roku. Niestety żywot tej produkcji powoli dobiega końca, bo właśnie dowiedzieliśmy się, że już niedługo zniknie ona z Xbox Game Pass i Microsoft Store. Na zawsze.

Forza Motorsport 7 wkrótce opuści Xbox Game Pass i Microsoft Store

Zwiastun Forzy Motorsport 7

Studio Turn 10 odpowiedzialne za stworzenie Forzy Motorsport 7 poinformowało, że 15 września 2021 roku gra wraz ze wszystkimi dodatkami DLC zostanie bezpowrotnie usunięta z Microsoft Store, a co za tym idzie – również z abonamentu Xbox Game Pass. Powód takiego stanu rzeczy nie jest znany, choć najprawdopodobniej ma on związek z wygasającymi licencjami na samochody lub muzykę.

Dobra wiadomość jest taka, że osoby posiadające Forzę Motorsport 7 na własność wciąż będą mogły w nią grać. To samo dotyczy subskrybentów Xbox Game Pass, którzy przed dzisiejszym ogłoszeniem kupili choć jeden dodatek, ale nie samą grę; otrzymają oni bezpłatny kod na cyfrową wersję Standard Edition, którego aktywacja pozwoli im na dalszą zabawę w „podstawce”. Wspominane kody będą wysyłane przez Wiadomości Xbox do 2 sierpnia bieżącego roku. Osoby spełniające wszystkie kryteria, które nie otrzymają stosownej wiadomości do podanej daty, proszone są o kontakt ze wsparciem Xbox.

Niewykorzystane kody wygasną 15 sierpnia 2023 roku. Pod koniec warto wspomnieć, że do ostatniego dnia swojego żywota Forza Motorsport 7 jest dostępna o 75% taniej. W Microsoft Store można ją kupić na własność za 44,75 zł.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Spora okazja!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.