Forza Motorsport zalicza mocny start i wyprzedza poprzednie części. „Ex” Xboxa może odnieść spory sukces

Forza Motorsport

Dla posiadaczy Xboxów 2023 rok jawi się jako wyjątkowo udany okres ze względu na dość mocne premiery gier first-party. Jedną z nich jest wydana stosunkowo niedawno Forza Motorsport, a więc kolejna odsłona niezwykle popularnej serii gier wyścigowych. Nowe statystyki pokazują, że gra na ten moment jest na świetnej drodze, aby odnieść sukces o wiele większy niż poprzednie odsłony.

Forza Motorsport ma potencjał stać się najpopularniejszą odsłoną całej serii

Forza Motorsport liczba graczy
Liczba graczy, którzy zdobyli pierwsze osiągnięcie w poszczególnych odsłonach serii Forza Motorsport (źródło: TrueAchievements)

Serwis TureAchievements opublikował informację, zgodnie z którą Forza Motorsport okazuje się najpopularniejszą odsłoną tego cyklu. Świadczy o tym fakt, że ponad 83 tys. członków grupy dało radę odblokować pierwsze osiągnięcie w grze już w dniu premiery.

Tym samym wydana w październiku Forza Motorsport wręcz deklasuje poprzednie części tego IP i to bardzo mocno. Dla przykładu w Forza Motorsport 7, która wydana w 2017 pierwsze osiągnięcie w dniu premiery zgarnęło „zaledwie” 26,9 członków True Achievements.

Powodem tak dużego sukcesu może być w głównej mierze obecność najnowszej produkcji od Turn 10 w Xbox Game Pass już od samej premiery. Dzięki temu gracze, którzy nie chcieli od razu kupować gry na wyłączność, mogli (i nadal mogą) ogrywać ją w ramach abonamentu Microsoftu. Przewaga uzyskana w ten sposób widoczna jest w statystykach portalu TA i może w zasadzie zwiastować spory sukces produkcji w długofalowej perspektywie.

Przeczytaj też: Monitor gamingowy do 600 zł

Oczywiście mowa tutaj o pewnym ułamku wszystkich graczy, którzy zdecydowali się zagrać w Forzę Motorsport. Jest on jednak dosyć reprezentatywny i może w pewnym stopniu obrazować, jak w ogólnym rozrachunku radzi sobie ten tytuł na tle poprzednich odsłon.

Można więc tutaj powiedzieć, że dzięki „efektowi Game Passa” gra ta ma szansę przyciągnąć do siebie ogromną grupę fanów wyścigów. Czy rzeczywiście tak będzie? Zapewne przekonamy się o tym za jakiś czas.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.