Pierwsze recenzje Forza Motorsport już dostępne! Mocny start, choć do rewelacji zdaje się trochę brakować

Forza Motorsport oceny

Fani gier wyścigowych z całą pewnością odliczają już dni do pełnej premiery jednej z ciekawszych pozycji z tego gatunku, czyli Forza Motorsport. Zanim jednak wszyscy zainteresowani będą mogli rozpocząć zmagania na wirtualnych torach, powinni zapoznać się z pierwszymi recenzjami tego tytułu. Wychodzi z nich, że Turn 10 dowiozło świetną grę, jednak nie jest ona zupełnie pozbawiona wad.

Pierwsze recenzje Forza Motorsport podkreślają, że tytuł daje radę, choć do rewelacji mu daleko

Forza Motorsport — trailer

Wielu recenzentów podkreśla, że jedną z rzeczy, które Forza Motorsport robi dobrze, to przede wszystkim bycie świetną wizytówką techniczną dla konsol Xbox. Do tego podkreślano, iż utworzone na potrzeby gry tory spisują się naprawdę znakomicie i potrafią zachwycić poziomem detali i dopracowania.

Recenzent przygotowujący tekst na potrzeby portalu Altchar, odnosząc się do kwestii fizyki w Forza Motorsport, stwierdził, że tak naprawdę system ten trzeba „wyczuć”. Najważniejszą bodaj rzeczą, na którą powinno zwracać się uwagę w tego rodzaju produkcjach, jest oczywiście sam model jazdy. Ten został wykonany przez deweloperów z wielką pieczołowitością. Mnogość opcji dostosowania maszyn, a także wpływ warunków atmosferycznych na jazdę ma być wielkim wyróżnikiem i zbliżać grę od Turn 10 coraz bardziej w stronę typowego przedstawiciela symulatorów wyścigowych.

Przykładowe recenzje Forza Motorsport:

 1. Gaming Trend – 95/100
 2. God is a Geek – 9,5/10
 3. But Why Tho – 9/10
 4. Cerealkilerz – 8,8/10
 5. WellPlayed – 8,5/10
 6. XGP.pl – 8,5/10
 7. Press Start – 8/10
 8. TheSixthAxis – 8/10
 9. Altchar – 75/100
 10. Enternity.gr – 7,5/10
 11. TechRaptor – 5,5/10

Mimo dość pozytywnych ocen nie jest to produkcja na wskroś idealna, bo ma ona swoje poważne bolączki. Sporo krytyki zebrało się sztucznej inteligencji, która nie zawsze dobrze ocenia, czy docisnąć gaz do dechy, czy też hamować. W zależności od pogody tytuł ten też może wyglądać „zbyt mdło” i zdaje się, że niekiedy brakuje mu większej głębi kolorów. Za minus poczytano też dość prosty i łopatologiczny tryb kariery, który może bardziej wymagających graczy nieco zmęczyć.

Przeczytaj też: Laptop gamingowy do 7000 zł

Na moment pisania tego newsa, pierwsze recenzje Forza Motorsport są całkiem pozytywne. W serwisie Metacritic gra może poszczycić się rezultatem 84 punktów. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez portal Opencritic tytuł ten zebrał 83 „oczka” i aż 92% krytyków poleca tę pozycję. Ostatecznie więc mowa o niezwykle porządnej produkcji, choć zdaje się, że do osiągnięcia „efektu wow” nieco brakło.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.