Game Boy kończy 35 lat! Kultowa konsola Nintendo świętuje urodziny

Game Boy

Game Boy to sprzęt, który przez wielu uważany jest za prekursora przenośnego grania. Kultowe urządzenie stworzone przez Nintendo doczekało się wielu wariacji oraz stało się podwalinami pod kolejne generacje gamingowych urządzeń przenośnych. Okazuje się, że dokładnie dzisiaj, 21 kwietnia 2024 roku, oryginalny Game Boy świętuje swoje 35 urodziny.

Game Boy pierwszy raz zadebiutował na rynku 35 lat temu

21 kwietnia 1989 roku, w Japonii zadebiutował pierwszy Game Boy. Od tamtej pory minęło dokładnie 35 lat, a sprzęt po dziś dzień uważany jest za kultowy. Konsola w późniejszych latach doczekała się także kilku ulepszeń takich jak Game Boy Color czy Game Boy Advance.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Sam Game Boy wraz z wersją Color sprzedał się w liczbie prawie 120 mln egzemplarzy na całym świecie, co czyni z tego urządzenia jedną z najlepiej sprzedających się konsol do gier na świecie. Niewątpliwie jest to wynik godny podziwu.

A Wy, mieliście oryginalnego Game Boya lub wersję Color? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: X (Twitter)

O autorze
Herbert Friedel
Redaktor działu Newsy

Gracz od małego. Urodzony konsolowiec. Wychowany na sprzęcie Sony, ale obecnie jego życie maluje się w barwach niebiesko–czerwono–zielonych. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.