Kolejne zwolnienia w branży gier? Tym razem ma chodzić o GameStop

GameStop

„Zwolnienia” to słowo, które ostatnio dosyć często pojawia się w branży okołogrowej. Tym razem redukcja zatrudnienia znów miała dotknąć popularną sieć sklepów GameStop. Liczba zwolnionych pracowników nie jest jednak znana.

Kolejne zwolnienia w sieci sklepów GameStop?

GameStop 2
GameStop

W branży gier dzieje się ostatnio naprawdę sporo zwolnień. Nic więc dziwnego, że według raportu Reutersa kolejne z nich miały dotknąć popularną sieć sklepów zajmujących się sprzedażą gier – GameStop.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Przyczyną zwolnień miały być niższe przychody w czwartym kwartale roku oraz obniżenie wydatków przez konsumentów. Ponadto Reuters wskazuje także na powód rosnącej konkurencji ze strony platform e-commerce.

Liczba utraconych stanowisk nie jest znana. Gdyby jednak wieści te się potwierdziły, byłaby to już druga seria zwolnień w GameStopie. Wczesniej sklep pozbył się bowiem 6 ludzi z działów e-commerce i inżynieryjnego.

Całość zbiega się także z redukcją liczby sklepów. GameStop zakończył już działalność w 3 krajach: Australii, Irlandii oraz Szwajcarii.

Tak więc możemy uznać, że z powodu ostatniego kryzysu w branży gier cierpi coraz więcej firm zajmujących się różną związaną z nimi działalnością. W tym przypadku sprawie na pewno nie pomaga fakt, że w obliczu rosnących cen oraz stagnacji płac ludzie muszą zdecydować się na zrezygnowanie z rozrywki, jaką są gry komputerowe.

Źródło: GameIndustry.biz, Reuters, Wikipedia (zdjęcie główne)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.