Garry’s Mod na celowniku Nintendo! Twórcy usuwają wszystko, co nawiązuje do gier Japończyków

Garry's Mod Mario

Kiedyś na łamach tego portalu pojawiło się stwierdzenie, że w życiu pewne są tylko trzy rzeczy — śmierć, podatki oraz prawne batalie Nintendo. O ile tematyka portalu raczej na dwóch pierwszych rzeczach się nie skupia, tak ta trzecia dość często przewija się, bo Japończycy nie szczędzą sił i środków, aby walczyć z każdym fanowskim wykorzystaniem ich marek. Teraz na celowniku firmy znaleźli się twórcy Garry’s Mod.

Twórcy Garry’s Mod muszą usunąć wszystkie nawiązania do gier Nintendo ze swojego Warsztatu

Garry's Mod

Twórcy Garry’s Mod w najnowszym komunikacie do społeczności poinformowali, że z powodu roszczeń prawnych zgłaszanych przez Nintendo muszą usuwać wszystkie nawiązania do gier od japońskiego przedsiębiorstwa. Sytuacja jest jednak problematyczne z dwóch powodów — po pierwsze mowa o ogromie zawartości, które na przestrzeni dwóch dekad trafiła do gry, a po drugie trwać to może trwać przez bardzo długi czas.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Niektórzy z Was mogli zauważyć, że niektóre przedmioty warsztatowe związane z Nintendo zostały niedawno usunięte. To nie jest błąd, obalenia pochodziły od Nintendo.

Szczerze mówiąc, jest to wystarczająco sprawiedliwe. To jest zawartość Nintendo i to na co pozwala, a na co nie, zależy od nich. Nie chcą, żebyś bawił się takimi rzeczami w Garry’s Mod – to ich decyzja, musimy ją uszanować i wyeliminować tyle, ile się da.

Jest to proces ciągły, ponieważ mamy przed sobą 20 lat przesyłania plików. Jeśli chcesz nam pomóc, usuwając przesłane pliki związane z Nintendo i nigdy więcej nie przesyłając ich ponownie, bardzo by nam to pomogło.

Twórcy Garry’s Mod

Biorąc pod uwagę liczbę treści, która musi zostać usunięta przed twórcami gry naprawdę nie lada wyzwania i dlatego nie dziwi, że proszą oni o wsparcie ze strony autorów zawartości. Wątpliwe jest jednak, że wszyscy z poproszonych usuną swoje treści, bo przez te dwadzieścia lat wielu z nich mogło o tym po prostu zapomnieć i dlatego właśnie deweloperzy Facepunch Studios będą zapewne mieli pełne ręce roboty.

Niektórzy mogą być zdziwieni, że Nintendo dopiero teraz bierze się za twórczość Garry’s Mod, a jeszcze inni zwracają uwagę, że firma bardziej sobie szkodzi, niż zyskuje. Ostatecznie jednak „Big N” nie zmieni swojego podejścia i trzeba mieć to na uwadzę nie tylko w przypadku tej produkcji, ale wielu innych, które mogą stać się kolejnym celem prawników. Szkoda tylko ponad dwóch dekad twórczości, które teraz muszą po prostu zniknąć…

Źródło: Steam

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.