Gears of War doczeka się rebootu? Cliff Bleszinski jest otwarty na propozycje

Gears of War 3

Seria Gears of War w czasach największej popularności była pozycją obowiązkową dla wszystkich posiadaczy konsoli Xbox 360. Mimo że nie zrewolucjonizowała gatunku trzecioosobowych strzelanek, to gracze docenili świetny system osłon oraz mechanikę walki, wysoką jakość oprawy graficznej i nieoczywistą, obfitującą w zwroty akcji fabułę. Od momentu pierwszej części minęło już 17 lat, co daje podstawy do nieśmiałego myślenia nad pełnoprawnym restartem cyklu. Pomysł został skomentowany przez samego Cliffa Bleszinskiego.

Reboot serii Gears of War. Cliff Bleszinski nie widzi przeszkód

Gears 5 – zwiastun premierowy

Cliff Bleszinski, główny projektant oryginalnej trylogii, przez wiele lat był utożsamiany z Gears of War. Mimo że w 2018 roku opuścił branżę gamingową, a aktualnie pracuje nad swoim pierwszym cyklem komiksów pt. „Scrapper”, to w wywiadach nie stroni od wypowiedzi na temat gier. W rozmowie z portalem ComicBook skomentował ewentualną propozycję powrotu do pracy nad uniwersum.

Uważam, że serii Gears of War należy się mały reboot, coś w stylu God of War. Zawsze mówiłem, że Phil Spencer ma mój numer, a ja jestem gotowy na konsultacje. Gearsy będą zawsze bliskie memu sercu.

Cliff Bleszinski

Choć od premiery Gears 5 minęły już cztery lata, to studio The Coalition nie zapowiedziało jeszcze kontynuacji. W ubiegłym roku deweloperzy zapowiedzieli przejście na Unreal Engine 5, co pozwala przypuszczać, iż następna część serii w pełni wykorzysta możliwości konsol Xbox Series X|S.

Zaangażowanie Cliffa Bleszinskiego w produkcję nowej odsłony Gears of War byłoby niewątpliwie ciepło przyjętym ukłonem w stronę społeczności. Nie da się ukryć, że to właśnie przygody Marcusa Fenixa zdobyły uznanie tysięcy graczy na całym świecie.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.