God of War Ragnarok wypełniony jest nawiązaniami do innych gier. Gracze doceniają pomysł deweloperów

God of War Ragnarok Easter Egg

Nawiązania czy easter eggi obecne są w grach wideo niemal od samego początku ich istnienia. Nie inaczej jest w przypadku God of War Ragnarok, w którym znalazło się wiele ciekawych smaczków, które zaintrygowały graczy. Santa Monica Studios przygotowało nawet specjalne odniesienia do innych produkcji, które trafiły na konsole PlayStation.

Niektóre poematy Kvasira w God of War Ragnarok są jasnymi nawiązaniami do innych gier, które trafiły na konsole PlayStation

Przemierzając Dziewięć Światów mitologii nordyckiej Kratos i Atreus mogą natknąć się na poematy boga Kvasira. Są to co do zasady krótkie wiersze i nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie treść niektórych z nich. Są one jasnymi nawiązaniami do innych produkcji, które trafiły na PlayStation. Co ciekawe, poematy napisane zostały w formie prawdziwych wierszy, więc tym bardziej cieszy ich napotykanie. Znaleźć można dzieła opisujące m.in. Days Gone, Death Stranding, The Order 1886 czy Bloodborne.

Przeczytaj też: Pad do telefonu — najlepsze modele

Gracze szybko znaleźli owe nawiązania i docenili kreatywność deweloperów ze studia Santa Monica. Nie ma też co się dziwić, twórcy bowiem faktycznie bardzo mocno się do tego przyłożyli. Dajcie znać w komentarzach czy już graliście i udało się Wam znaleźć te easter eggi!

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■
O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.