Oryginalna trylogia God of War ma otrzymać remaster! Dziennikarz zdradza informacje

God of War

Seria God of War to jedne z najlepiej ocenianych gier ze stajni PlayStation. Dwie najnowsze części skradły serca graczy i krytyków, a także były wielokrotnie nominowane do najważniejszych nagród w branży. W oczekiwaniu na kontynuację najnowszych dzieł wzrok części z graczy zwrócił się w kierunku oryginalnej trylogii, wydanej jeszcze na PS2 i PS3. Jeden z dziennikarzy serwisu XboxEra stwierdził ostatnio, że istnieje spora szansa, że oryginalna trylogia God of War zostanie zremasterowana.

Remaster trylogii God of War — Nick Baker z XboxEra ujawnia informacje

The Xbox Era Podcast — Odcinek 191

W najnowszym, świątecznym odcinku podcastu XboxEra, dziennikarz Nick Baker stwierdził, że bardzo możliwe jest, że oryginalna trylogia God of War zostanie zremasterowana.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Przez długi czas byłem osobą, która ubolewała nad kierunkiem, w jakim poszła seria God of War i brakowało mi gier hack’n’slash, takich jak oryginalna trylogia. Po prostu bardzo je kocham. Słyszałem, że podobno dostaniemy ich remaster na PlayStation. Powiedziałem o tym mojemu znajomemu, który również kocha pierwsze części, że taki odświeżenie może się przydarzyć i bardzo się tym podekscytował.

Nick Baker, redaktor XboxEra

Niestety w swojej wypowiedzi dziennikarz nie podał żadnej przybliżonej daty premiery, ale pikanterii tej informacji dodaje fakt, że w 2025 roku seria God of War będzie świętować swoje 20-lecie. Byłaby to idealna okazja na odświeżenie oryginalnej trylogii.

Warto te doniesienia traktować z przymrużeniem oka, lecz należy pamiętać, że temat ten podjęli znani w branży dziennikarze, gdyż w transmisji brał udział m.in. Jeff Grubb, który już wielokrotnie podawał bardzo wiarygodne przecieki.

Zobacz też: Najlepsze gry podobne do God of War

Warto wspomnieć, że odświeżenie dwóch pierwszych części God of War już raz się przydarzyło, za sprawą God Of War HD Collection: Volume 1, które trafiło na konsolę PS3. Od tego czasu remaster otrzymała również trzecia odsłona oryginalnej trylogii, która trafił na konsolę PS4.

Jeśli plotki okazałyby się prawdą, to należy mieć nadzieję, że tym razem gry otrzymają więcej szlifów, niż tylko podniesienie rozdzielczości oraz nałożenie dodatkowych efektów graficznych. W końcu God of War i God of War 2 debiutowały przeszło 18 i 16 lat temu.

Źródło: Eurogamer

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.