Jak radził sobie GOG w 2022 roku? Statystyki pokazują, że naprawdę dobrze

GOG

GOG został założony przez naszych rodaków jako Good Old Games i zgodnie z nazwą miał oferować użytkownikom zdygitalizowane wersje klasycznych tytułów. Obecnie jego działalność jest znacznie szersza, a gracze cenią sobie przede wszystkim możliwość zakupu gier bez często spotykanych dziś zabezpieczeń DRM. Z pewnością ucieszy ich więc fakt, że sklep radzi sobie dobrze na rynku, co potwierdzają ostatnie opublikowane przez niego statystyki.

GOG przedstawił dane dotyczące zysków oraz użytkowników za 2022 rok

GOG
GOG.com

Zdecydowanie najważniejszą informacją w raporcie jest wzrost dochodów firmy. W 2022 roku udało jej się bowiem wyjść „na plus”, zarabiając dokładnie 1,2 miliona dolarów.

Kolejnymi pozytywnymi wieściami są wzrosty w przypadku liczby użytkowników. W zeszłym roku ze sklepu aktywnie korzystało o 11% więcej osób, a ogólna baza klientów zwiększyła się o 18%.

Jeżeli chodzi o rynki, GOG zarobił najwięcej w Ameryce Północnej i Europie. Obydwa kontynenty stanowiły łącznie o 90% wszystkich zysków.

Zobacz też: Mikrofon do nagrywania – najlepsze modele

Zainteresowani wszystkimi danymi przedstawionymi przez sklep mogą się z nimi zapoznać w tym miejscu. Znajdują się tam dodatkowe konkrety na temat sprzedawanych gier czy społeczności zgromadzonej wokół GOG-a.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.