Google znów zapłaci Korei Południowej miliony dolarów kary. Tym razem chodzi o gry mobilne

Google

Południowokoreański regulator antymonopolowy właśnie nałożył karę na Google. Amerykanie będą zmuszeni zapłacić więc około 32 miliony dolarów za blokowanie wydawania gier w konkurencyjnych sklepach mobilnych. Ucierpieć na tym miał lokalny One Store.

Google zapłaci Korei Południowej około 32 miliony dolarów kary za blokowanie wydawania gier w innych sklepach mobilnych

Google Play
Google Play

Niedawno Korea Fair Trade Commission stwierdziła, że Google oferowało w okresie od czerwca 2016 roku do kwietnia 2018 roku ekspozycję w Google Play tym grom, które zostały wydane wyłącznie w tym sklepie mobilnym. Zdaniem koreańskiej organizacji antymonopolowej przyczyniło się to do wyrządzenia szkody lokalnemu One Store.

Google będzie więc musiało zapłacić za powyższą praktykę łącznie 42,1 mld wonów (około 32 miliony dolarów) kary. Co więcej, działania amerykańskiej firmy miały zaszkodzić dodatkowo koreańskim producentom gier, takim jak Netmarble, Nexon i NCsoft oraz mniejszym deweloperom.

Amerykanie nie zgadzają się z oceną KFTC. Zapowiedzieli również, że jej ostatnia odpowiedź jest teraz poddawana analizie.

Google dokonuje znacznych inwestycji w sukces deweloperów, a my z szacunkiem nie zgadzamy się z wnioskami KFTC.

Rzecznik Google

Zobacz też: Laptop do 6000 zł – najlepsze modele

Nie jest to pierwszy raz, gdy Google zostaje ukarane karą finansową w Korei Południowej. Wcześniej firma musiała już zapłacić ponad 200 miliardów wonów (około 177 milionów dolarów) za ograniczanie lokalnym producentom możliwości modyfikacji systemu operacyjnego Android.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.