Stadia chyba nie będzie miała pięknego pogrzebu. Google zamyka swoją usługę streamingową

Google Stadia

Nic nie trwa wiecznie, a zwłaszcza nieudane projekty Google. W ciągu wielu lat działalności gigant odpowiedzialny za najpopularniejszą wyszukiwarkę internetową uśmiercił wiele swoich usług. Okazało się, że do tej niechlubnej kolekcji trafi w niedalekiej przyszłości coś, co miało zrewolucjonizować branżę gier wideo.

REKLAMA

Google Stadia zostanie wyłączona na początku 2023 roku

Google Stadia kontroler
Google Stadia kontroler

W dzisiejszym oświadczeniu opublikowanym przez firmę można przeczytać, że Google Stadia zostanie oficjalnie wyłączona 18 stycznia 2023 roku. Dyrektor generalny tego projektu — Phil Harrison — przyznał, że „usługa nie zyskała takiego zainteresowania wśród użytkowników, jakiego oczekiwano”. Do czasu wyłączenia Stadii na początku 2023 roku gracze nadal będą mogli grać w zakupione przez siebie produkcje; firma oświadczyła także, że do połowy stycznia 2023 roku zwróci wszystkie pieniądze wydane przez użytkowników na gry, dodatki oraz urządzenia.

Pracownicy, którzy do tej pory opiekowali się tym serwisem streamingowym, zostaną oddelegowani do innych części firmy. Harrison stwierdził, że Google widzi możliwości zastosowania technologi Stadii w usługach takich jak YouTube czy Google Play. Ponadto Firma planuje „udostępnić ją partnerom branżowym”, aby wspomóc przyszłość gier.

Przeczytaj też: Komendy do Minecraft

Dla wielu koniec tej usługi nie jest dużym zaskoczeniem, zwłaszcza że w ubiegłym roku Google zamknęło wewnętrzne studia odpowiedzialne za tworzenie gier i ograniczyło znacząco ilość publikowanych tam produkcji z segmentu third-party. Wszystkim, którzy chcą jeszcze skorzystać ze Stadii zalecamy się pośpieszyć, bo czasu nie zostało zbyt dużo. Na koniec dajcie znać czy korzystaliście z tej usługi i zatęsknicie za nią, kiedy jej włodarze wyciągną przysłowiową wtyczkę.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Mega okazja! Nic, tylko brać