Stadia chyba nie będzie miała pięknego pogrzebu. Google zamyka swoją usługę streamingową

Google Stadia

Nic nie trwa wiecznie, a zwłaszcza nieudane projekty Google. W ciągu wielu lat działalności gigant odpowiedzialny za najpopularniejszą wyszukiwarkę internetową uśmiercił wiele swoich usług. Okazało się, że do tej niechlubnej kolekcji trafi w niedalekiej przyszłości coś, co miało zrewolucjonizować branżę gier wideo.

Google Stadia zostanie wyłączona na początku 2023 roku

Google Stadia kontroler
Google Stadia kontroler

W dzisiejszym oświadczeniu opublikowanym przez firmę można przeczytać, że Google Stadia zostanie oficjalnie wyłączona 18 stycznia 2023 roku. Dyrektor generalny tego projektu — Phil Harrison — przyznał, że „usługa nie zyskała takiego zainteresowania wśród użytkowników, jakiego oczekiwano”. Do czasu wyłączenia Stadii na początku 2023 roku gracze nadal będą mogli grać w zakupione przez siebie produkcje; firma oświadczyła także, że do połowy stycznia 2023 roku zwróci wszystkie pieniądze wydane przez użytkowników na gry, dodatki oraz urządzenia.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Pracownicy, którzy do tej pory opiekowali się tym serwisem streamingowym, zostaną oddelegowani do innych części firmy. Harrison stwierdził, że Google widzi możliwości zastosowania technologi Stadii w usługach takich jak YouTube czy Google Play. Ponadto Firma planuje „udostępnić ją partnerom branżowym”, aby wspomóc przyszłość gier.

Przeczytaj też: Komendy do Minecraft

Dla wielu koniec tej usługi nie jest dużym zaskoczeniem, zwłaszcza że w ubiegłym roku Google zamknęło wewnętrzne studia odpowiedzialne za tworzenie gier i ograniczyło znacząco ilość publikowanych tam produkcji z segmentu third-party. Wszystkim, którzy chcą jeszcze skorzystać ze Stadii zalecamy się pośpieszyć, bo czasu nie zostało zbyt dużo. Na koniec dajcie znać czy korzystaliście z tej usługi i zatęsknicie za nią, kiedy jej włodarze wyciągną przysłowiową wtyczkę.

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
TAKIEJ PROMOCJI NIE BYŁO OD 2 LAT!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.