Gord to nowa gra w słowiańskich klimatach od twórców Wiedźmina 3. Trafi na PC, PS5 i Xboxy Series X|S

Gord

Gord zostało zapowiedziane już dwa lata temu. Za grę odpowiadają weterani polskiej branży gier, którzy zdobywali doświadczenie w takich firmach jak CD Projekt RED, 11 bit studios czy Flying Wild Hog. Dziś dowiedzieliśmy się, że ich najnowsze osadzone w słowiańskich klimatach dzieło zadebiutuje na PC i konsolach najnowszej generacji.

Gord zostanie wydane w 2023 roku na PC, PS5 oraz Xboxy Series X|S

Zwiastun Gord

Gord to polska strategiczna gra dark fantasy, która zmierza na PC, PS5 i Xboxy Series X|S. Premiera tego tytułu jest planowana już na lato 2023 roku. Wraz z ogłoszeniem jego konsolowych wersji otrzymaliśmy też nowy trailer, który pokazuje ich działanie w akcji.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

O samej produkcji dowiedzieliśmy się już jakiś czas temu. Stoi za nią zespół Covenant.dev, który tworzą byli pracownicy największych rodzimych deweloperów. Wystarczy wspomnieć, że pracowali przy takich produkcjach jak Wiedźmin 3 oraz Frostpunk.

Zobacz też: Laptop do 6000 zł – najlepsze modele

Wydaje się, że Gord wyróżni się spośród konkurencji kilkoma interesującymi rozwiązaniami. Opis produktu na Steamie wspomina między innymi o systemie zadań, którym zarządzać będzie sztuczna inteligencja.

O autorze
Adrian Witczak
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Fan gier strategicznych, akcji i RPG. Swoje pierwsze kroki z grami stawiał przy PS2 i PC, obecnie preferuje bardziej platformy "Zielonych".

Liczba wpisów: 2481 (w redakcji od 17.11.2022)

TAGI:

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.