Najnowsza aktualizacja Gotham Knights usunęła na moment zabezpieczenia DRM. Gra padła łupem piratów

Gotham Knights DRM

Dziś z samego rana pisaliśmy na łamach naszego portalu, że deweloperzy z WB Games wypuścili pierwszą aktualizację do Gotham Knights. W zamyśle twórców miała ona usunąć niektóre poważne błędy, ale okazało się, że przy okazji… zdezaktywowała też zabezpieczenia DRM. Na konsekwencje nie trzeba było długo czekać.

Gotham Knights pozostawało bez zabezpieczeń DRM przez około 14 godzin

Gotham Knights Nightwing
Gotham Knights — Nightwing

Łatka naprawiająca błędy na PC, która trafiła zeszłej nocy do Gotham Knights sprawiła, że zabezpieczenia DRM Denuvo (technologia antyingerencyjna, mająca na celu zabezpieczenie programów przed nielegalnym rozpowszechnianiem) na moment przestały działać. Oznacza to, że produkcja była niezabezpieczona przed ewentualnymi próbami uzyskania jej nielegalnej kopii. Wieść ta bardzo szybko trafiła na pirackie fora, co ostatecznie sprawiło, że gra została dość szybko złamana.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Wbrew pojawiającym się przypuszczeniom DRM nie wpływał w żaden sposób na wydajność produkcji. Serwis DSOG po przeprowadzeniu „badań” na pirackiej wersji stwierdził, że spadki liczby kl./s nadal występują w dokładnie tych samych miejscach co w legalnej kopii.

Według serwisu SteamDB nowa kompilacja przywracająca zabezpieczenia pojawiła się dopiero po około 14 godzinach. W obliczu tego pojawiły się szydercze komentarze, że ponowna implementacja systemu DRM nie ma już najmniejszego sensu.

Przeczytaj też: Kamera do streamowania — najlepsze modele

Mało prawdopodobne jest, aby piracka kopia Gotham Knights miała obsługiwać tryb sieciowy, więc jej posiadacze będą mogli ograć tylko kampanię fabularną dla jednego gracza. Na pewno osoby korzystające z tej wersji nie będą miały dostępu do nowych aktualizacji i poprawek, co samo w sobie jest dość dużym problemem. Bez względu na to nadal trzeba pamiętać, że korzystanie z pirackich gier jest niestosowne, a przede wszystkim nielegalne.

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.