Na minionej imprezie THQ Nordic Digital Showcase 2025, nowego zwiastuna doczekał się mocno wyczekiwany w naszym kraju Gothic Remake. Tytuł otrzymał również wstępny termin premiery, który przypada na początek 2026 roku. Tymczasem twórcy owego odświeżenia poinformowali, że nie wykluczają stworzenia remaku drugiej części serii
Gothic 2 Remake powstanie, jeżeli „jedynka” odniesie sukces
Twórcy Gothic Remake udzielili wywiadu serwisowi Tech4Gamers, w którym to poruszyli kwestię ewentualnego odświeżenia drugiej części serii. Okazuje się, że deweloperzy mają pomysł na kolejną odsłonę cyklu, jednakże rzeczywiste prace nad nią są w pewien sposób uwarunkowane. Chodzi przede wszystkim o to, jak dobrze przyjmie się odświeżona pierwsza odsłona serii.
W tej chwili cały zespół jest w pełni skoncentrowany na dokończeniu Gothic 1 Remake i zapewnieniu, że będzie to doświadczenie, na które czekają i na które zasługują fani. Gdy to się skończy – a przez „ukończenie” rozumiemy nie tylko dotrzymanie daty premiery, ponieważ oczywiście będziemy nadal słuchać opinii graczy po premierze i rozwiązywać wszelkie problemy – zaczniemy myśleć o kolejnych krokach dla serii Gothic. Oczywiście, chętnie popracujemy nad Gothic 2 i mamy już mnóstwo pomysłów. Na szczęście w przypadku Gothic 2 jest znacznie mniej rzeczy, które wymagają zmian lub udoskonaleń pod względem mechaniki, ponieważ moim zdaniem jest to całkiem solidny pakiet i ma mniej luk fabularnych do wypełnienia. Ale jak już wspomniałem, najpierw musimy dokończyć Gothic 1 Remake i upewnić się, że gracze go pokochają.
Przedstawiciel THQ Nordic dla Tech4Gamers
Szczególnie ostatnie zdanie powyższej wypowiedzi zdaje się tutaj być kluczowe. Jeżeli gracze pokochają pierwszy remake, co pociągnie za sobą dobrą sprzedaż gry, to kwestia odświeżenia Gothioca 2 wydaje się być formalnością. Pozostaje zatem trzymać kciuki, aby prace nad wyczekiwanym remakiem szły jak najsprawniej, oraz aby deweloperzy dostarczyli graczom jak najlepszą grę.
- Sprawdź aktualne ceny Gothic w Instant Gaming Brak prowizji za płatność
- Sprawdź aktualne ceny Gothic w Eneba 3% taniej z kodem XGPPL skopiujPrzejdź do sklepu
- Sprawdź aktualne ceny Gothic w GAMIVO 10% taniej z kodem XGP6 skopiujPrzejdź do sklepu
Gothic Remake ma zadebiutować na początku 2026 roku. Plotki sugerują, że może to być data 15 marca 2026 roku, kiedy to seria będzie obchodziłą swoje 25-lecie. Tytył ukaże się na Xboxach Series X|S, PS5 i PC.
Źródło: Tech4Gamers
Dyskusja na temat wpisu
Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.