Gothic jako serial rodem z ubiegłego wieku! Fanowski projekt robi ogromne wrażenie

Gothic

Od kiedy zastosowania sztucznej inteligencji wykroczyły tylko poza „zwyczajne” generowanie tekstów, internet wręcz zalewany jest nietypowymi filmami czy materiałami, które przedstawiają ogromną kreatywność ludzi oraz różnorodność zastosowań AI. Nie dziwi więc, że coraz częściej pojawiają się coraz to nowe materiały, które prezentują gry wideo w formie innych gatunków. Tak właśnie można trafić na „zapowiedź” serialu Gothic, która wygląda niczym wyjęta z lat 50. ubiegłego wieku.

Gothic oraz Gothic 2 Noc Kruka jako polskie seriale z XX wieku robią ogromne wrażenie

„Zwiastun” serialu Gothic wygenerowany przez AI

Na kanale Zły Maciek co jakiś czas pojawiają się całkiem interesujące filmy, które prezentują, jak mogłyby wyglądać zapowiedzi seriali bazujących na współcześniejszych markach. Tak właśnie doczekaliśmy całkiem interesujących materiałów „promujących serial” Gothic oraz Gothic 2 Noc Kruka.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Wszystko to zostało stworzone na modłę starego polskiego kina rodem z lat 50. i 60. XX wieku. Mamy tutaj więc narratora o bardzo specyficznym akcencie (choć bez typowego dla tamtego okresu „kresowego ł”), przebitki na makiety potworów i niektórych budowli, a także bardzo teatralne (choć zarazem wierne) kostiumy bohaterów. Wszystko to okraszone bardzo typową ścieżką dźwiękową.

„Zwiastun” serialu Gothic 2 Noc Kruka wygenerowany przez AI

Na uwagę zasługuję też duża wierność względem materiału źródłowego, co sprawia, że faktycznie jesteśmy w stanie nie tylko przenieść się do minionej epoki, ale też wyobrazić sobie taką gradaptację. Oczywiście widać, że wszystko to jest zasługą AI głównie za sprawą bardzo koślawych ruchów postaci i artefaktów. To zaś dobitnie pokazuje, że do tworzenia filmów za pomocą sztucznej inteligencji jeszcze długa droga.

Nie są to jedyne dzieła, jakie pojawiły się na tym kanale, dlatego też zachęcamy do zapoznania się z resztą twórczości, bo znaleźć tam można prawdziwe perełki. Inna sprawa, że taki typowo „polski serial” bazujący na serii stworzonej przez Piranha Bytes zostałby w naszym kraju przyjęty zapewne wyjątkowo ciepło. Oglądalibyście? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: YouTube: Zły Maciek

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

TAGI:

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
MEGA ZNIŻKA DLA OBECNYCH SUBSKRYBENTÓW!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.