Gra o Tron doczeka się własnego MMORPG? Za projekt ma odpowiadać duży wydawca

Gra o Tron White Walker

Tworzenie gier na bazie kultowych produkcji serialowych lub książek nie jest niczym nadzwyczajnym, zwłaszcza jeśli spojrzymy na przykład Wiedźmina, który dzięki CD Projekt RED doczekał się rozpoznawalności na całym świecie. Swoje próby miało także uniwersum Westeros, gdzie popularna Gra o Tron doczekała się kiedyś growych adaptacji, jednak te raczej rynku nie zawojowały. Możliwe jednak, że sytuacja ulegnie zmianie, bo najnowsze wieści sugerują, że marką tą zainteresował się dość duży wydawca.

Gra o Tron jako MMORPG tworzone przez Nexon

Gra o tron
Gra o Tron

Wedle informacji pozyskanych przez portal Insider Gaming firma Nexon (Maple Story) rozpoczęła prace nad opracowaniem własnej gry MMORPG opartej właśnie o markę „Gra o Tron”. Akcja gry ma rozgrywać się w północnej części Westeros, a dokładniej w pobliżu Winterfell oraz Muru. Co ciekawe, redakcja serwisu Redanian Intelligence dotarła do nieopublikowanego oświadczenia, które nieco bardziej nakreśla to, czego możemy się spodziewać.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Okazuje się bowiem, że akcja całej produkcji ma zostać osadzona w okolicach 4 i 5 sezonu, kiedy to Strażnikiem Północy jest Roose Bolton, a Jon Snow i Samuel Tarly obecni są jeszcze na Murze. W trakcie rozgrywki gracze mają mieć możliwość spotkania bohaterów znanych z kart powieści czy serialu, jednak będą oni dubbingowani przez innych aktorów.

Gra o tron
Gra o tron, Jon Snow i Daenerys Targaryen

Mimo że początkowo to MMORPG ma skupiać się na historii północnego regionu Westeros, tak twórcy nie wykluczają rozszerzenia opowieści na zupełnie nowe regiony. Inną, całkiem ciekawą kwestią jest tutaj temat samego bohatera oraz ogólnej kampanii. Według uzyskanych informacji gracze będą mogli wybrać płeć dla swojej postaci, a ta odrzucona będzie „w jakiś sposób uczestniczyć w grze”. Taki sposób kreowania i prowadzenia fabuły nasuwa oczywiste skojrzenia chociażby z Assassin’s Creed Odyssey (Alexios lub Cassandra mogą być bohaterami, lub antagonistami w zależności od wyboru gracza).

Jest to całkiem interesująca zapowiedź, zwłaszcza że uniwersum wykreowane przez George’a R.R. Martina nie miało dotychczas szczęścia w dziedzinie gier. Z drugiej strony za stworzenie i wydanie tego projektu odpowiada Nexon, które w ostatnim czasie nie ma najlepszego PR-u. O grze na pewno będzie głośno, ale czy zawojuje ona rynek? Na to pytanie odpowiedź uzyskamy dopiero za jakiś czas.

Źródło: Insider Gaming, Redanian Intelligence

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.