Gra stworzona przez sztuczną inteligencję trafiła do sprzedaży. Gracze nie są zachwyceni

This Girl Does Not Exist

Do sklepu Steam trafiła pierwsza gra, za której stworzenie (a w zasadzie wygenerowanie) odpowiada sztuczna inteligencja. Ciężko stwierdzić, czego można było oczekiwać po takim zabiegu. Faktem jest jednak brak zachwytu ze strony growej społeczności.

This Girl Does Not Exist stworzone przez AI

Trailer This Girl Does Not Exist

This Girl Does Not Exist to gra autorstwa dwuosobowego studia Cute Pen Games. Para deweloperów postanowiła w dość nietypowy sposób podejść do procesu produkcji. W ten zaangażowana została sztuczna inteligencja, która na podstawie pewnych wskazówek i poprawek wygenerowała logiczną grę wideo. Dość prosty tytuł jak najbardziej działa i spełnia swoją funkcję, ale nie skradł serc graczy.

Zobacz też: Kody do GTA San Andreas

Pewien YouTuber przeprowadził stream z naszą grą w roli głównej. W jego trakcie gracze wyrazili sporo niepochlebnych opinii, lecz nie ze względu na samą grę — chodziło o to, że została stworzona przy pomocy sztucznej inteligencji. Gdybyśmy mieli to powtórzyć, o sztucznej inteligencji wszyscy dowiedzieliby się po fakcie, a nie przed próbą wydania werdyktu na temat tytułu.

Deweloper ze studia Cute Pen Games

Każdy zainteresowany nietypową produkcją może wejść w jej posiadanie za pomocą platformy Steam. Tam również nie cieszy się ona wielką popularnością, bo mimo wszystko trzeba przyznać, że jest to dość… prosty tytuł.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■
O autorze
Dawid Szafraniak
Autor

Z grami związany przez większość swojego życia, początkowo jedynie na konsoli, później bez platformowego podziału. Nieironicznie każdego roku oczekuje premiery nowej odsłony Call of Duty, jak i gier wyścigowych możliwie najmniej związanych z F1. W wolnych chwilach zamienia pada na aparat fotograficzny, którym uwiecznia sport, ludzi i nie tylko.

Liczba wpisów: 265 (w redakcji od 02.08.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
MEGA ZNIŻKA DLA OBECNYCH SUBSKRYBENTÓW!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.