Gra stworzona przez sztuczną inteligencję trafiła do sprzedaży. Gracze nie są zachwyceni

This Girl Does Not Exist

Do sklepu Steam trafiła pierwsza gra, za której stworzenie (a w zasadzie wygenerowanie) odpowiada sztuczna inteligencja. Ciężko stwierdzić, czego można było oczekiwać po takim zabiegu. Faktem jest jednak brak zachwytu ze strony growej społeczności.

REKLAMA

This Girl Does Not Exist stworzone przez AI

Trailer This Girl Does Not Exist

This Girl Does Not Exist to gra autorstwa dwuosobowego studia Cute Pen Games. Para deweloperów postanowiła w dość nietypowy sposób podejść do procesu produkcji. W ten zaangażowana została sztuczna inteligencja, która na podstawie pewnych wskazówek i poprawek wygenerowała logiczną grę wideo. Dość prosty tytuł jak najbardziej działa i spełnia swoją funkcję, ale nie skradł serc graczy.

Zobacz też: Kody do GTA San Andreas

Pewien YouTuber przeprowadził stream z naszą grą w roli głównej. W jego trakcie gracze wyrazili sporo niepochlebnych opinii, lecz nie ze względu na samą grę — chodziło o to, że została stworzona przy pomocy sztucznej inteligencji. Gdybyśmy mieli to powtórzyć, o sztucznej inteligencji wszyscy dowiedzieliby się po fakcie, a nie przed próbą wydania werdyktu na temat tytułu.

Deweloper ze studia Cute Pen Games

Każdy zainteresowany nietypową produkcją może wejść w jej posiadanie za pomocą platformy Steam. Tam również nie cieszy się ona wielką popularnością, bo mimo wszystko trzeba przyznać, że jest to dość… prosty tytuł.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!