Nawet najsłabszy Tomb Raider zasługuje na drugą szansę. Gracze chcą remastera najgorszej części

Tomb Raider The Angel of Darkness

Ostatnie odświeżenie klasycznej trylogii Tomb Raider okazało się całkiem udanym przedsięwzięciem, zwłaszcza że nowa kolekcja została przyjęta przez graczy i recenzentów całkiem dobrze. Fakt ten rozbudza nadzieję niektórych fanów przygód nieustraszonej archeolożki, licząc, że to dopiero początek kolejnych remasterów. Niektórzy fani doszli nawet do wniosku, że na swoistą drugą szansę zasługuje jedna z tych odsłon, która początkowo nie porwała odbiorców.

Gracze twierdzą, że Tomb Raider The Angel of Darkness także zasługuje na remaster

Mowa dokładniej o odsłonie The Angel of Darkness, która debiutowała oryginalnie w 2003 roku. Początkowy jej odbiór raczej nie był najlepszy, a to głównie ze względu na bolączki systemu walki, sterowania czy pracy kamery. Mimo tego produkcja zebrała wokół siebie pewne oddane grono fanów, którzy dobrze się przy niej bawili, a teraz oczekują na konkretne odświeżenie.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Zdaniem jednej z takich osób produkcja od Core Design po prostu nie wykorzystuje swojego potencjału, a przez to cierpi także cała wizja gry ukuta przez oryginalnych deweloperów. Z tego też powodu najlepszym rozwiązaniem byłoby właśnie wierne odświeżenie.

Niewykorzystany potencjał remastera lub remake’u Angel of Darkness jest prawie nie do wyobrażenia. Ta gra ma prawdopodobnie najlepszą fabułę ze wszystkich gier z cyklu. Wierny remake lub remaster byłby niesamowity. Bardzo chciałbym, żeby pewnego dnia planowana pierwotnie trylogia ujrzała światło dzienne.

Profil thewolfshinobii na Twitterze

Komentarze, które znalazły się pod powyższym wpisem, są w bardzo podobnym tonie, podkreślając, że akurat Angel of Darkness to wręcz kopalnia niewykorzystanego potencjału. Odświeżenie tego i dodanie pewnych brakujących elementów mogłoby dać tej historii swoiste drugie życie.

Czy wydawca podzieli entuzjazm fanów cyklu Tomb Raider i spojrzy przychylnym okiem na takie postulaty? Ciężko ocenić, jednak dobra sprzedaż remasterów pierwszych trzech odsłon może być odpowiednią zachętę. A Wy chcielibyście dalszych odświeżeń przygód Lary? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: Twitter/X: thewolfshinobii

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.