Gracze masowo mylą ze sobą dwa tytuły o podobnej nazwie! „Fałszywy” hit bije rekordy popularności

The First Descendant

Branża gier wideo rozwija się niezwykle dynamicznie, a z roku na rok na rynku pojawia się coraz więcej produkcji. Nic więc dziwnego, że niektóre tytuły zdają się być do siebie niezwykle podobne lub nawet się powtarzają. Do dość zabawnej pomyłki doszło przy okazji zbliżającej się premiery gry The First Descendant, gdyż wielu graczy pomyliło ją z produkcją wydaną w… 2016 roku.

Gracze mylą The Descendant z The First Descendant. Ponad 120 tysięcy osób pomyliło tytuły

The First Descendant — zwiastun

The First Descendant to trzecioosobowa strzelanka kooperacyjna, która zaprezentowana została na Gamescomie w 2022 roku. Na tytuł ten czeka wielu graczy, a ich oczekiwania rozbudził ostatnio nowy zwiastun zaprezentowany na imprezie Summer Game Fest 2024. Okazuje się jednak, że niektórzy fani są tak bardzo niecierpliwi, że prawdopodobnie pomylili ten tytuł z innym.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Mowa o The Descendant z 2016 roku. Gra ta to przygodówka typu point and click, która z wcześniej wspomnianą produkcją ma wspólne jedynie to, że osadzona jest w świecie science ficton oraz ma niezwykle podobny tytuł. Okazuje się, że to wystarczyło, gdyż produkcja studia Gaming Corps od paru dni cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

W serwisie SteamDB można zaobserwować rekordowe zainteresowanie graczy The Descendant. Już od paru dni widać duży wzrost popularności produkcji, a wczoraj gra osiągnęła rekord ilości graczy jednocześnie, który wyniósł ponad 128 tysięcy osób. Pomyłka ta nie wpłynęła też na ocenę, gdyż tytuł wciąż ma bardzo pozytywne opinie w serwisie Steam.

Na koniec warto dodać, że The First Descendant swoją premierę będzie miało 2 lipca 2024 roku, czyli już za kilka dni. Tytuł będzie dostępny na PC, PS4, PS5, Xbox One, a także Xbox Series X|S.

Źródło: VideoGamer

O autorze
Igor Twardowski
Redaktor działów Newsy & Promocje

Niespełniony filmoznawca i scenarzysta, który pierwsze kroki w grach stawiał w Tomb Raider II i pierwszym Diablo. Miłośnik Gothica i Heroesów. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.