Palworld kontra Pokemony! Gracze kłócą się, która marka jest obecnie lepsza

Palworld Pokemon

Popularność Palworld, która z dnia na dzień rośnie coraz bardziej, bije wiele rekordów i zwraca uwagę graczy z całego świata. Tak nagły szał zwrócił uwagę fanów marki Pokemon, a niektórzy z nich nie do końca są zadowoleni, że akurat taka pozycja staje się konkurencją dla ich ulubionego IP. Nie dziwi więc, że media społecznościowe stały się miejscem batalii, gdzie zwaśnione grupy próbują udowodnić wyższość jednej marki nad drugą.

Ostre kłótnie między fanami Palworld i Pokemon

Od momentu zyskania na popularności przez Palworld w mediach społecznościowych (a szczególnie na Twitterze) rozpoczęła się prawdziwa batalia między fanami Pokemonów a graczami tytułu od Pocket Pair Inc. Entuzjaści kieszonkowych stworków zarzucają przede wszystkim kradzież własności intelektualnej Nintendo i Pokemon Company.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Do tego dochodzą oskarżenia o wykorzystanie AI do tworzenia niektórych stworków i kopiowanie mechanik z gier takich jak Ark Survival Evolved, Valheim czy Fortinte. Nie sposób też nie wspomnieć o tym, że wielu fanów Pokemonów twierdzi, że szał na Palworld skończy się równie szybko, co zaczął.

Po drugiej stronie „barykady” zwolennicy Palworlda naśmiewają się z osób stojących po stronie Nintendo. W głównej mierze zarzucają im bronienie wielomiliardowej korporacji, która i tak na koniec dnia nie dba o ich interes.

Nie mogło też zabraknąć uderzeń w stronę Pokemon Scarlet & Violet, które na premiere dość mocno odstawało na premierę od jakichkolwiek standardów technicznych.

Do tego gracze Palworld często zarzucają, że zwolennicy „Big N” są po prostu toksyczni. W tym przypadku najczęściej chodzi o groźby pobicia lub śmierci kierowane w stronę deweloperów z Pocket Pair Inc.

Zapewne batalia ta trwać będzie jeszcze przez długi czas, a przynajmniej do momentu, kiedy jednej ze stron się to po prostu nie znudzi. Na pewno przez jakiś czas będziemy świadkami ostrych starć, które postronnym mogą dostarczyć sporo frajdy.

Źródło: Twitter

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.