Gracze PlayStation wkurzeni na Sony! Afera o jednoczesną premierę nadchodzącej gry na PS5 i PC

PlayStation logo

Sony ostatnimi czasy coraz śmielej wkracza na rynek PC. Wiele ekskluzywnych gier z PlayStation po jakimś czasie debiutuje na komputerach osobistych i w zasadzie wszyscy do tej praktyki już przywykli. Niebawem jednak japońska korporacja planuje premierę swojej gry-usługi równocześnie na PS5 oraz PC.

Posiadacze PS5 czują się zdyskryminowani względem graczy PC

Konkretnie temat dotyczy nadchodzącego Helldivers 2, który jak dzisiaj informowaliśmy, jednak nie zaliczy opóźnienia i ukaże się jednocześnie na PS5 i PC. To, co denerwuje konsolowych graczy to konieczność posiadania abonamentu PS Plus w przypadku grania na konsoli. Tymczasem użytkownicy PC nie muszą nic opłacać, aby cieszyć się zabawą.

Zobacz też: Najlepsze gry strzelanki

Wymóg opłacania abonamentu to nic nowego jeżeli chcemy grać sieciowo na konsolach PlayStation. Mimo tego jednak gracze czują się niesprawiedliwie potraktowani względem użytkowników PC. Tym samym wyrażają oni swoje niezadowolenie w stosunku to polityki wydawania gier jednocześnie na PS5 i PC — szczególnie wieloosobowych.

Helldivers 2 to pierwsza gra-usługa w portfolio Sony, która ukaże się w 2024 roku. Jest to również pierwszy duży tytuł japońskiej korporacji, który równocześnie zadebiutuje na PS5 oraz na PC. Jako że gra nastawiona jest na sieciową rozgrywkę, to do zabawy na konsoli niezbędny jest abonament PS Plus.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Źródło: X (Twitter)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.