Gracze PS5 bardziej cenią sobie gry single-player niż wieloosobowe. Sony chyba tego nie dostrzega

Gry na PS5

Gry-usługi w ostatnich latach zajmują coraz więcej przestrzeni na rynku, a wielcy producenci tworzą je z nadzieją na szybki zysk. Sony postrzega obecną sytuację w dokładnie taki sam sposób, czego efektem są plany dotyczące właśnie produkcji wieloosobowych. Ujawnione dane pokazują jednak, że gracze PlayStation wolą jednak oddawać się zupełnie innej formie rozrywki.

Dokumenty dobitnie pokazują, że gracze PS5 zdecydowanie bardziej wolą gry dla single-player

W dokumentach wykradzionych z serwerów Insomniac Games znalazły się niezwykle ciekawe informacje na temat miesięcznych aktywności użytkowników konsol PS5. Okazuje się bowiem, że w ostatnim uwzględnionym miesiącu aż 65% graczy preferowało zabawę w grach dla jednego gracza.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Niezwykłe jest to, że nawet typowo darmowe gry-usługi nie przyciągały do siebie większej liczby odbiorców. Na samym końcu znajdowały się płatne produkcje wieloosobowe, co dla niektórych może być nie lada zdziwieniem.

PS5 wykresy aktywności graczy
Wykresy aktywności graczy na PS5

Trend ten utrzymywał się przez cały badany okres i nawet w okresie pandemii COVID-19. Wówczas wiele osób czuło silną potrzebą integracji z innymi, produkcje dla jednego gracza nadal znajdowały się na szczycie najchętniej ogrywanych pozycji. Jest to niezwykle ciekawe, choć da się to wytłumaczyć sporą biblioteką gier z generacji PS4, która jest szczególnie kusząca dla nowych posiadaczy konsol PS5.

Mając to na uwadze tym bardziej dziwić może, że w ostatnim czasie Sony chciało postawić bardziej na gry-usługi. Ewidentnie widać, że pieniądze leżą gdzieś indziej, a gracze całkiem dobitnie dają to zrozumienia.

Źródło: Exputer

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.