Gran Turismo 7 na porównaniu z Forzą Motorsport! Hit Sony wygrywa z exclusivem Xboxa

gran turismo 7 forza motorsport

Forza Motorsport zadebiutowała w październiku na konsolach Xbox Series X|S oraz na PC. Gran Turismo 7 z kolei pojawiło się na rynku jeszcze w zeszłym roku i trafiło na sprzęt Sony. Premiera każdego z tytułów była sporym wydarzeniem dla miłośników gier wyścigowych. Teraz redakcja Digital Foundry postanowiła dokładnie przeanalizować i zestawić ze sobą wspomniane gry.

Porównanie Gran Turismo 7 z Forzą Motorsport. Według Digital Foundry hit Sony prezentuje się lepiej pod względem wizualnym

Porównanie Gran Turismo 7 i Forza Motorsport

Redakcja Digital Foundry udostępniła właśnie porównanie Gran Turismo z Forzą Motorsport. Dziennikarz wybrał do zestawienia te same samochody oraz tory, skupiając się na poszczególnych elementach rozgrywki. Autor zaznacza, że skupia się na ocenie niuansów, ale także na tym, w jaki sposób deweloperzy próbowali „uchwycić autentyczny wygląd sportów motorowych w wirtualnym świecie”.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Dziennikarz zwracał zatem uwagę na jakość odbić ray tracingu, stopnień szczegółowości otoczenia oraz na samą symulację. John Linneman podkreśla także, że porównanie Gran Turismo 7 i Forza Motorsport traktuje jak „akademickie ćwiczenie”. Obie gry prezentują imponującą jakość i dostarczają solidnych wrażeń graczom. Po konsultacji z redakcją autor zestawienia zdecydował się jednak na wybór.

Oba tytuły mają wiele do zaoferowania pod względem wizualnym. […] Więc po rozmowie z całym zespołem DF i na podstawie ich doświadczeń z gier, zdecydowaliśmy zgodnie, że Gran Turismo 7 wygrywa w kategorii najbardziej efektownej wizualnie gry z tych dwóch. Nie chodzi tu nawet o sprzęt – GT7 mogłoby działać na Xbox Series X, podobnie jak Forza na PS5. 

John Linneman

Zobacz też: Gry podobne do Cyberpunk 2077

Autor zaznacza także, że zespoły odpowiedzialne za Gran Turismo 7 i Forzę Motorsport włożyły mnóstwo wysiłku w stworzenie tych gier. Według Linnemana niezależnie od werdyktu gracze powinni cieszyć się zarówno jedną, jak i drugą produkcją. Miłośnicy gier wyścigowych mają zatem z czego wybierać.

Źródło: YouTube

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.