Gran Turismo 7 może trafić na PC? Szef studia odpowiedzialnego za grę nie wyklucza takiej opcji

Gran Turismo 7

Ostatnimi czasy dość cicho zrobiło się na temat dalszych ruchów Sony na rynku gier PC. Najnowszymi produkcjami od Japończyków, które zagościły na „blaszakach” były Sackboy Wielka Przygoda i Spider-Man Miles Morales. Oba tytuły co prawda nie zdobyły przesadnie dużego rozgłosu, jednak producent PlayStation może w przyszłości zaskoczyć kolejnym głośnym pecetowym debiutem.

Twórcy Gran Turismo 7 rozważają przygotowanie wersji na PC

Gran-turismo-7
Gran Turismo 7

Szef Polyphony Digital — Kazunori Yamauchi — podczas wywiadu udzielonego dziennikarzowi portalu GT Planet stwierdził, że przygotowanie wersji Gran Turismo na PC jest możliwe. Zaznaczył on jednocześnie, że studio myśli już nad taką możliwością od pewnego czasu, jednak nowy port ich produkcji musiałby być dopracowany tak dobrze, jak oryginał wydany na konsole PlayStation. Mężczyzna zauważa, że „nie ma wielu platform, które mogłyby uruchomić grę w 4K/60 FPS” dlatego deweloperzy stale rozważają, jak dobrze podejść do tego tematu.

Przeczytaj też: Telefon gamingowy — najlepsze modele

Powyższe słowa może nie stanowią stuprocentowej deklaracji, jednak mogą napawać graczy sporymi nadziejami. Nie brakuje głosów, które mówią wprost, że Polyphony już tworzy wersję Gran Turismo 7 na PC i tylko czeka na dogodny moment i „zielone światło” od Sony, aby móc zaprezentować nowy port swojej uznanej produkcji.

Jeden z bardziej cenionych informatorów w branży — Alexander Battaglia — przypomina, że informacje na temat portu Gran Turismo 7 pojawiły się w słynnym wycieku danych z serwerów Nvidii. Mężczyzna pokusił się nawet o stwierdzenie, że pecetowa wersja popularnych wyścigów od Polyphony Digital obsługiwać będzie technologię Ray Tracing. Fani gier wyścigowych powinii mieć od teraz oczy szeroko otwarte i uważnie wypatrywać kolejnych doniesień na temat pecetowej wersji Gran Turismo 7.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Super okazja!