To koniec Gran Turismo Sport! Serwery gry wkrótce zostaną wyłączone

Gran Turismo Sport

Gran Turismo Sport zadebiutowało w 2017 roku. Przez lata funkcje online gry były standardowo dostępne, ale wkrótce ulegnie to zmianie. Dziś zostaliśmy bowiem poinformowani o zamknięciu jej serwerów.

Serwery Gran Turismo Sport zostaną wyłączone w styczniu 2024 roku

Zwiastun Gran Turismo Sport

Dzisiaj na oficjalnej stronie Gran Turismo pojawił się komunikat informujący o zakończeniu wsparcia usług internetowych dla odsłony Sport. Serwery gry zostaną wyłączone już 31 stycznia 2024 roku.

Oczywiście oznacza to, że niektóre funkcje gry przestaną być aktywne. Mowa tu o przede wszystkim o utracie dostępu do zakładek społeczności, otwartego lobby, szybkiego meczu i wydarzeń sezonowych.

Poza tym gracze nie będą już mogli dokonywać zakupów w sklepie milowym, znikną też niestandardowe ozdoby. Wyposażone w nie pojazdy powrócą do standardowych kolorów.

Jeszcze wcześniej, bo od 1 grudnia 2023 roku, PS Store zaprzestanie sprzedaży zawartości do pobrania, w tym pojazdów, pakietu zawartości Scapes i wyzwania Lewis Hamilton Time Trial. Content zakupiony do tego dnia nadal pozostanie dostępny w trybie offline.

Chcielibyśmy podziękować wielu użytkownikom usługi sieciowej Gran Turismo Sport od jej pierwszego uruchomienia w 2017 roku. Od tego momentu będziemy kontynuować ulepszanie usług sieciowych dla obecnie dostępnego tytułu Gran Turismo 7 na PlayStation 4 i PlayStation 5.

Komunikat twóców Gran Turismo

Zobacz też: Laptop gamingowy do 7000 zł

Gracze mają więc ostatnią szansę, aby sprawdzić tryb sieciowy Gran Turismo Sport. Fani tej odsłony mają również jeszcze trochę czasu, aby zakupić do niej poszczególne dodatki, których jeszcze nie posiadają.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.